Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: niedziela, 12-07-2020, Imieniny: Brunona, Jana, Wery

W naszej szkolnej świetlicy

1. COŚ DLA CIAŁA (RUCH TO ZDROWIE)

Przede wszystkim aktywnie wypoczywamy na świeżym powietrzu. Dzieci uwielbiają biegać, wdrapywać się na wszelkiego rodzaju przeszkody, obserwować owady, budować szałasy i same wymyślają sobie zabawy. Sprzyja to ich inwencji twórczej, rozwija wyobraźnię i kształci samodzielność. Rolą wychowawcy świetlicy jest zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa i jasne określenie granic, co wolno, a czego robić nie powinny, bo jak wiemy wyobraźnia dziecka nie zna granic. Należy tu podkreślić fakt, że dzieci nie lubią narzucanych przez nauczyciela gier i zabaw. Do dyspozycji mamy szkolne podwórze, boisko, przedszkolny plac zabaw, las i łąkę, które znajdują się tuż za ogrodzeniem szkolnego podwórza. A za każdym razem, kiedy pada polecenie: „Idziemy do szatni…” rozlega się głośne: „Hura!” zachwyconych dzieci.

Zgodnie z zapotrzebowaniem rodziców staramy się rozwijać u dzieci sprawności ruchowe oraz talenty sportowe. W ramach zajęć świetlicowych nauczyciel wychowania fizycznego, mgr Tomasz Długosz, prowadzi zajęcia sportowe z elementami gry w piłkę nożną oraz zaprasza wszystkich chętnych do Klubu Małego Sportowca.

2. COŚ DLA DUCHA (ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ I ZDOLNOŚCI, KSZTAŁTOWANIE SPRAWNOŚCI MANUALNEJ I ODPOWIEDNICH SPOŁECZNYCH)

Dzieci są kuźnią talentów, chcą robić wszystko i wszystkiego spróbować.

Zajęcia plastyczne w świetlicy prowadzi nauczyciel plastyki, mgr Teresa Thomas. Wszystkie materiały znajdują się na wyposażeniu świetlicy. Co roku staramy się wzbogacać plastyczny warsztat pracy. Dzieci mają do dyspozycji kredki pastelowe, farby plakatowe w tubkach, papier biały i kolorowy, palety do mieszania kolorów, duże arkusze papieru, kolorową kredę, węgiel, farby windows, plastelinę, modelinę, masę papierową, kleje, taśmy klejące i brokaty. Robimy różne cuda z odpadów, starając się uświadomić dzieciom, że ciekawe opakowania, plastikowe butelki, opakowania po jajkach itp. są inspiracją do twórczej aktywności i można z nich stworzyć niepowtarzalne prace.

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców