Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Poznajemy ciekawe zawody. Strażak.

Dnia 11 marca 2020 roku uczniowie klas siódmych z PSP ze Starych Budkowic i Murowa, wzięli udział w spotkaniu z prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagwiździu z Panem Dariuszem Dyczkiem, który opowiedział uczniom o pracy strażaka i ścieżce edukacyjnej, jaką musi pokonać każdy kandydat ubiegający się o pracę strażaka zawodowego i OSP.
Omówiony został sprzęt w jaki wyposażona jest jednostka, sprzęt do udzielania pierwszej pomocy, ubiór każdego strażaka, miejsce pracy. Uczniowie mogli wejść do wozu strażackiego i ubrać się w mundur strażaka. Młodzież  dowiedziała się także, że poza akcjami gaszenia pożarów, strażacy jeżdżą także do wypadków komunikacyjnych, pomagają poszkodowanym.
Młodzież poznała drogę ścieżki zawodowej strażaka. Istnieje kilka możliwości zdobycia pracy. Strażak musi być sprawny fizycznie. Nie tylko przy przyjęciu do pracy poddawany jest testowi sprawnościowemu. O kondycję musi dbać przez cały czas aktywności zawodowej. Najlepiej jest, jeśli wcześniej służy w ochotniczej straży pożarnej. Usłyszeli o blaskach i cieniach pracy, w tak trudnym i odpowiedzialnym zawodzie.
Na zakończenie pan Dariusz opowiedział o zawodzie płetwonurka w ratownictwie wodnym, pokazał strój, oraz niezbędne akcesoria do pracy w głębinach. Uczniowie wysłuchali informacje z zainteresowaniem.

Była to bardzo pouczająca lekcja. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Dariuszowi, za poświęcony nam czas oraz cenne rady.

mgr Katarzyna Kuliczkowska

 

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców