Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Poznajcie z nami historię walki o skarb krasnoludów!

Jak krasnoludy straciły skarb i kto im go odebrał - plan wydarzeń. 

 

 

Potem wszyscy wywędrowaliśmy stamtąd i musieliśmy zarabiać na życie, jak się dało i gdzie się dało, w różnych krajach; często wiodło nam się tak źle, że pracowaliśmy jako prości kowale albo w kopalniach węgla. Nigdy jednak nie zapomnieliśmy o naszym zrabowanym skarbie. Nawet teraz, kiedy — przyznaję — uciułaliśmy coś niecoś i mamy się nie najgorzej — tu Thorin pogładził złoty łańcuch, który nosił na szyi — nie wyrzekliśmy się zamiaru odzyskania skradzionych bogactw i chcemy się zemścić na przeklętym Smaugu, jeśli to będzie możliwe. 

J.R.R Tolkien Hobbit, czyli tam i z powrotem

 

Wszystkie krasnoludy pojawiły się w norce  Bilba, ponieważ Gandalf ostrzem laski wyskrobał na jej drzwiach ledwie widoczny znak. Gandalf wraz z krasnoludami  organizował wyprawę do Góry, w której Smaug pilnuje krasnoludzkich skarbów, a Bilbo miał być włamywaczem. Bilba wybrał Gandalf.

Do wyprawy szykował się Thorin wnuk Króla pod Górą wraz z 12 krasnoludami. W organizacji tego przedsięwzięcia pomagał im wędrowny czarodziej Gandalf, który na 14. uczestnika wyprawy polecił hobbita - Bilba Baginsa. Poznajmy ich wszystkich. 

 

 

JPEGkrasnoludy_2.jpeg
 

Dlaczego Bilbo Bagins?

 

   

 

I zdjęcia raz jeszcze, może da się odczytać. 

JPEGBilbo_5.jpeg
JPEGBilbo_6.jpeg
JPEGBilbo_7.jpeg
JPEGBilbo_8.jpeg
JPEGBilbo_9.jpeg
 

Oczywiście nie można działać bez planu. Jest  mapa i kluczyk. Dzięki wyjaśnieniom Gandalfa, zaczyna powstawać plan?  

 

Nie zdradziliśmy wszystkiego. Z pierwszego rozdziału można się jeszcze dowiedzieć: Kto miał mapę i kluczyk? Skąd się wzięła mapa i kluczyk? Jak Bilbo zareagował na pomysł udziału w wyprawie? W jakich okolicznościach Bilbo się dowiedział, że ma wziąć w niej udział? Dlaczego jest im potrzeby Bilbo?

Polecamy lekturę!

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców