Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: środa, 20-01-2021, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Rowerem po okolicy

   Wraz z kółkiem turystyczno – krajoznawczym pojechaliśmy na rowerach do Nowej Bogacicy, do małżeństwa, które hoduje papugi. Było tam kilka gatunków ptaków, w tym kakadu. Nie było tam gadających papug, ale były takie, które rozumiały co się do nich mówi i tańczyły. Obejrzeliśmy też domek myśliwski, w którym było bardzo dużo trofeów. Z każdym była związana jakaś ciekawa historia. Mogliśmy zobaczyć również miecz samurajski. Państwo przyjęli nas bardzo serdecznie.

Laura Basta

   Po obejrzeniu papug pojechaliśmy do kościoła w Bukowej. Pani Maria Kryś opowiedziała nam jak powstał kościół. Wprowadziła nas do zakrystii, a następnie przeszliśmy do dzwonnicy. Weszliśmy na samą górę i podziwialiśmy widoki. Gdy pani zadzwoniła dzwonem, wszyscy się przestraszyliśmy. Dźwięk był naprawdę bardzo głośny. Pożegnaliśmy się z panią i pojechaliśmy na boisko na ognisko. Zjedliśmy, pobiegaliśmy trochę i bezpiecznie powróciliśmy do swoich domów.

Natalie Matysiok

 

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców