Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 26-09-2022, Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Nocny Maraton Kajakowy – wiosła poszły w ruch…

 Maraton zorganizowany został przez Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Bierdzan wraz z Gminą Turawa. Uczestnicy zawodów płynęli w blasku księżyca. Wprawdzie rywalizacja rozpoczęła się, gdy jeszcze było widno, ale zakończyła się już po zachodzie słońca. Zadaniem każdej drużyny było przepłynięcie jak najdłuższego dystansu w ciągu trzech godzin. Tak intensywne wiosłowanie jest męczące, dlatego każda płynąca para na plaży miała swoich zmienników. Pokonane kilometry mierzone były przez GPS-y zainstalowane w kajakach. Uczestnikami maratonu byli nie tylko mieszkańcy obszaru województwa opolskiego, ale także z ościennych województw. Nasza ekipa wspólnie przepłynęła ponad 16 km, pokonując wszystkich rywali i zdobywając pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy puchary i nagrody rzeczowe.

   Maraton miał na celu rozpowszechnianie ruchu na świeżym powietrzu połączonego z rywalizacją, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz promocję jezior w Turawie poprzez stworzenie innowacyjnej atrakcji, jaką jest pływanie nocą na jeziorze. Miłośnicy wiosłowania udowodnili, że późna pora im niestraszna. Wszyscy zawodnicy do końca maratonu utrzymywali doskonałą formę. Humory uczestnikom dopisywały, emocji nie brakowało, a atmosfera była bardzo przyjazna. Nocny Maraton Kajakowy łączy aktywność fizyczną z rekreacją. Taką formę wakacyjnego wypoczynku polecamy wszystkim, którzy lubią sport, rywalizację i dobrą zabawę.

Sabina Wiecha

 

   

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców