Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: czwartek, 20-01-2022, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Kolejne zakończenie naszej turystycznej przygody...

   Tym razem w pięknym czerwcowym słońcu udaliśmy się do Bukowa do pana Henryka Krawczyka, który z wielkim zaangażowaniem opowiedział nam o życiu i pracy pszczół, które są jego pasją od ponad pięćdziesięciu lat. Poznaliśmy strój pszczelarza i mogliśmy się w niego ubrać oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Zobaczyliśmy pracownię pszczelarską, jej wyposażenie i niezbędne sprzęty. Mogliśmy zadawać pytania, które nas nurtowały np. Jak długo życie pszczoła? Okazuje się, że robotnica żyje bardzo krótko, bo zaledwie około 30 dni i umiera z przepracowania. Na zakończenie spotkania uczniowie zostali poczęstowani kilkoma rodzajami miodów oraz każdy otrzymał słoiczek słodkiego smakołyku do domu.
   Pełni wrażeń i wiedzy udaliśmy się na posesję Państwa Łęckich, na której czekało już na nas rozpalone ognisko i bardzo gościnni gospodarze. Było przepyszne ciasto, owoce oraz kiełbaski upieczone na ognisku. A apetyt po kilometrach spędzonych na rowerze naprawdę nam dopisywał. Były jeszcze wspólne zabawy ruchowe wszystkich uczestników wyjazdu i niespodzianka, czyli spotkanie z prawdziwym górnikiem. Pan Mirosław Łęcki – emerytowany górnik ubrany w przepiękny górniczy strój galowy zaprezentował nam akcesoria górnicze takie jak szabla, czy kordzik. Opowiedział nam także legendę o Świętej Barbarze – patronce górników oraz o trudnej pracy na kopalni. Za przekazanie nam wiedzy i gościnność składamy serdeczne podziękowania zarówno panu Henrykowi Krawczykowi, jak i Państwu Łęckim.
   Czekamy z niecierpliwością na kolejne przygody w terenie, jednak z ich realizacją musimy poczekać do następnego roku szkolnego. Zatem do zobaczenia we wrześniu!!!

Kornelia Bursy, Grażyna Kafka

 

 

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców