Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: środa, 31-05-2023, Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Wyprawa na dwóch kółkach

   Każdy z nas chyba słyszał o Studzionce i wie co to jest za miejsce. Niektórzy też tam byli. Jednak nigdy nie brakuje chętnych aby ją odwiedzić. Podobnie było 31 maja. Czternastoosobowa grupa wybrała się ze Starych Budkowic do Studzionki. Pogoda była przepiękna, toteż droga przez las szybko nam minęła. Nie przeszkadzały nawet atakujące nas komary. Przed Studzionką mieliśmy okazję zobaczyć wydmę polodowcową, jedną z wielu występujących na naszym terenie. Po chwili przerwy dotarliśmy do cudownego źródełka. Uczniowie z zainteresowaniem przeczytali opowieść o jego odkryciu i powstaniu kapliczki. Mogliśmy chwilę posiedzieć w zadumie i napawać się cudowną ciszą i spokojem panującym w tym miejscu.
   Droga powrotna była dla nas nie lada wyzwaniem, ponieważ wracaliśmy inną drogą i musieliśmy wykazać się umiejętnością odczytywania mapy. Na szczęście poszło nam bez problemów i po niecałej godzinie jazdy dotarliśmy do stacji kolejowej w Kałach. Stamtąd było już tylko kilka kroków do Państwa Kasztelan, którzy przygotowali dla nas ognisko. I mniejsi, i całkiem już duzi uczestnicy wycieczki byli zachwyceni placem zabaw, jaki zobaczyliśmy: huśtawki różnego rodzaju, trampoliny, domek, boiska – wszystko do naszej dyspozycji. Po dość długiej wyprawie apetyty wszystkim dopisywały i zjedliśmy nie tylko swoje zapasy, ale również ciepły jeszcze chleb, przywieziony przez panią Kasztelan. Dzieci tak świetnie się bawiły, że nikt nie chciał odjeżdżać i tylko zachodzące słońce skłoniło nas do powrotu.
   Dziękujemy Państwu Kasztelanom za miłe przyjęcie i udostępnienie miejsca na posesji. Dziękujemy również Pani Barbarze Chrzanowskiej, która jechała z nami jako jeden z opiekunów.

Kornelia Bursy, Grażyna Kafka

  

PSP Budkowice (1).jpegPSP Budkowice (3).jpegPSP Budkowice (4).jpegPSP Budkowice (5).jpegPSP Budkowice (6).jpegPSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców