Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: czwartek, 20-01-2022, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Upał nam nie przeszkodził

   Festyn, jak co roku, rozpoczęła orkiestra „Camerata”. Muzycy pod dyrekcją pana Ernesta Malika zagrali utwory doskonale wszystkim znane, skłaniające do kołysania się w rytm melodii lub klaskania, a także mniej znane, ale również zachęcające do wspólnej zabawy. Mogliśmy też wysłuchać premiery utworu „Bohemian Rhapsody”zespołu Queen. Występy artystyczne kontynuowali później uczniowie naszej szkoły: najmłodsi wykonawcy (z klas I – III) przedstawili nam wiersze i piosenki związane z wiosną; dziewczynki z klasy drugiej i trzeciej zatańczyły oraz (w innym składzie, wspomagane przez koleżankę z piątej klasy) zaśpiewały po angielsku; grupa dziewcząt z klasy czwartej wykonała kilka piosenek po niemiecku, a występy zakończyła uczennica z czwartej klasy wykonując utwór na puzonie.

  W czasie, gdy przy szkole można było doznać wrażeń artystycznych, na boisku toczyły się rozgrywki sportowe. W meczach piłkarskich o zwycięstwo walczyły drużyny z Zagwiździa i Starych Budkowic. Zwycięstwami podzielono się po równo, bowiem w kategorii klas I – III zwycięstwo odniosły Stare Budkowice, a w kategorii klas IV – VI zwyciężyło Zagwiździe. Tradycją festynu są również rozgrywki w plażową piłkę siatkową. W tym roku rywalizowały ze sobą trzy drużyny.

   Od kilku już lat w czasie naszej imprezy strażacy z OSP w Starych Budkowicach prezentują swoje umiejętności. Także dzieci mają możliwość wypróbowania swoich sił w obsłudze sprzętu strażackiego. W tym roku wielką popularnością, ze względu na pogodę, cieszyła się kurtyna wodna, która pozwalała ochłodzić się i zachwycała piękną tęczą. Nic jednak nie mogło „przebić” zabawy w pianie. Nawet niektórzy dorośli dali się skusić na wejście do niej.

   Przez cały czas trwania imprezy dzieci mogły skorzystać z różnego rodzaju atrakcji przeznaczonych specjalnie dla nich. Dla tych, którzy chcieli wyładować swoją energię dostępne były nadmuchiwane zjeżdżalnie i trampoliny oraz różnego rodzaju gry i zabawy przygotowane przez nauczycielki naszej szkoły. Mniej aktywni fizycznie mogli skorzystać z propozycji ozdobienia twarzy lub rąk. Przepiękne rysunki wykonywała pani Alina Mrugała, której serdecznie dziękujemy. Dla dzieci przeznaczone były również owoce przywiezione przez naszego gościa pana wójta Michała Golenię.

   Oprócz strawy dla ducha, było również coś dla ciała. Jak zwykle można było napić się kawy i skosztować pysznych ciast przygotowanych przez rodziców. Dla bardziej zgłodniałych przygotowano kiełbaski z grilla i sałatki oraz chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Łasuchy mogły zaś zadowolić swoje podniebienie goframi z bitą śmietaną i owocami.

   Przygotowanie całej imprezy i jej przeprowadzenie nie byłoby możliwe bez zaangażowania różnych osób – rodziców i nauczycieli. Dziękujemy serdecznie zarówno tym, których pracę było widać podczas festynu, jaki tym, którzy działali „w tle”.

Organizacyjnie nad całą imprezą czuwała Rada Rodziców i Dyrektor szkoły.

Grażyna Kafka

 

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców