Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Kroszonki i kolorowe pisanki w PSP w Starych Budkowicach

   29 marca spotkaliśmy się z panią Urszulą Świentek, która przybliżyła dzieciom technikę wykonania opolskiej kroszonki. Każdy miał okazję podpatrzeć, jak pani Urszula od wielu już lat tworzy małe dzieła sztuki, a następnie sam spróbować wykonania swojej kroszonki. Z panią Klaudią Reinert spotkaliśmy się tydzień później – 4 kwietnia. Tym razem uczniowie poznali bardzo ciekawą, chociaż pracochłonną technikę decoupage. Każde dziecko miało okazję wykonać swoje kolorowe ozdobne jajko.

   Tak przygotowani mogliśmy przystąpić do zmagań w tegorocznym konkursie kroszonkarskim. Chęć udziału w konkursie wyraziła ponownie rekordowa ilość uczniów. 11 kwietnia 2019 r. 50 uczniów klas młodszych oraz starszych przystąpiło do rywalizacji o najpiękniejszą pisankę lub kroszonkę. Każdy z uczestników mógł wykazać się swoimi umiejętnościami artystycznymi, pomysłowością i samodzielnym wyborem techniki wykonania swojej pisanki. Organizatorów konkursu cieszy fakt, iż coraz większa grupa dzieci podejmuje się wykonania tradycyjnej kroszonki opolskiej. Na wykonawców najciekawszych pisanek i kroszonek czekały jak zwykle wielkanocne zajączki, baby i babeczki, za upieczenie których bardzo dziękujemy pracownikom piekarni w Starych Budkowicach. Komisja oceniająca efekty pracy miała jak zwykle niemały kłopot z wyborem najciekawszych prac. Autorami najładniejszych pisanek zostali Amelie Reinert i Karolina Hojwa z klasy I, Zuzanna Matyszok i Mateusz Kasztelan z klasy II, Luiza Rohrbach i Emilia Holik z klasy IV, Julia Szczudło z klasy VI oraz Marcin Otte z klasy VII. Jury postanowiło przyznać również wyróżnienia Mai Figurskiej z klasy II, Julii Hawro z klasy IV oraz Wiktorii Wilczak z klasy VI. Ci, którzy nie zdobyli „dużej nagrody” dostali na osłodę małą babeczkę. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy.

Kornelia Bursy

Grażyna Kafka

 

 
 

 
 

 
 


 

 

 

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców