Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

W czasie ferii nie musi być nudno

 Pierwszy z nich odbył się do Opola. Przez grupę uczniów był on bardzo oczekiwany, ponieważ była to nasza trzecia próba zwiedzenia kościoła franciszkańskiego. Mieliśmy okazję zwiedzić kościół, kaplice i podziemia. Przewodnik, jeden z zakonników, opowiedział nam historię przybycia zakonu na ziemie opolskie i wybudowania kościoła. Usłyszeliśmy również wiele ciekawych informacji na temat założyciela zakonu świętego Franciszka z Asyżu, historię powstania szopki bożonarodzeniowej i dowiedzieć się jak długo trwało wybudowanie tej, którą mieliśmy okazję oglądać. Obok sarkofagów Piastów Śląskich odbyła się wspaniała lekcja historii. Informacje przekazane w takim otoczeniu mocno zapadają w pamięć. Największe jednak emocje sprawiła wizyta w podziemiach, gdzie mogliśmy zobaczyć kilkusetletnie mury, miejsca pochówku, malowidła na ścianach oraz usłyszeć o tajemnicach prawdopodobnie skrywanych na niższych poziomach. Dodatkowym bonusem wyjazdu była możliwość obejrzenia Opola w świątecznym oświetleniu.

   Drugi wyjazd odbył się do Brzegu. Pierwszym jego punktem było zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich. Sympatyczna pani przewodnik w bardzo przystępny i obrazowy sposób opowiedziała nam o samym zamku, o jego kolejnych mieszkańcach oraz o tym, jak żyło się na co dzień kilkaset lat temu. Choć nasza grupa była dosyć liczna, wszyscy słuchali z zainteresowaniem. Mieliśmy również okazję przespacerować się po zamkowych krużgankach. Posileni pysznymi kanapkami, udaliśmy się do Aquaparku. Tam dzieci miały zapewnione dwie godziny beztroskiej zabawy w wodzie i na zjeżdżalni. Do Budkowic wróciliśmy lekko spóźnieni lecz zadowoleni. Świadczyły o tym uśmiechnięte buzie dzieci.

   Obydwa wyjazdy odbyły się dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która kolejny raz zapewnia fundusze na ten cel. Mamy nadzieję, że również w przyszłości będziemy mogli korzystać z ich wsparcia.

 

Kornelia Bursy i Grażyna Kafka

 

   

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców