Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Kulinarna przygoda w Publicznej Szkole Podstawowej w Starych Budkowicach...

W listopadzie spotkaliśmy się dwukrotnie. Podczas pierwszego spotkania 16 listopada powstały przepyszne rogaliki Świętego Marcina, które bardzo szybko zostały skonsumowane przez wszystkich uczestników warsztatów. 23 listopada uczniowie klasy VI oraz VIII zaangażowali się w przygotowanie ciasteczek korzennych, które przeznaczono na kiermasz bożonarodzeniowy odbywający się w naszej szkole. Po upieczeniu i przyozdobieniu przygotowaliśmy ponad dwadzieścia paczek z ciasteczkami, które szybko zniknęły ze świątecznego stoiska. Zachęceni sukcesem podjęliśmy kolejne wyzwanie. Tuż przed kiermaszem bożonarodzeniowym, który odbył się 9 grudnia przy farskiej stodole, udało nam się upiec ponad 60 przepysznych babeczek, które zostały sprzedane dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczennic z klasy VIII. W styczniu spotkaliśmy się po raz kolejny. Tym razem postanowiliśmy upiec rogaliki dla rodziców w podziękowaniu za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszów bożonarodzeniowych.

Jesteśmy również bardzo wdzięczni Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu Niemców na Śląsku Opolskim za wsparcie finansowe, które otrzymaliśmy w ramach projektu „Rezepte unserer Grosseltern”. Przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów stało się dla uczniów okazją do nabycia nowych doświadczeń połączonych ze świetną zabawą. Mamy nadzieję, że nasza kulinarna przygoda jeszcze się nie kończy i wkrótce znowu się spotkamy.

Kornelia Bursy , Grażyna Kafka

 

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców