Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Policjanci rozmawiają o ...

    Celem spotkania było przedstawienie zjawiska uzależnienia, od substancji psychoaktywnych, psychotropowych wśród młodzieży oraz negatywnych skutków oddziałujących na ich życie i zdrowie. Policjantki rozmawiały z zebranymi na temat narkotyków, dopalaczy i ich wpływem na młodzież. Spotkanie idealnie zakończyło realizowany, w szkole program profilaktyczny „Pomyśl zanim spróbujesz”.
   W trakcie rozmowy funkcjonariuszki przybliżyły rodzicom, w praktyce rozpoznawanie dopalaczy oraz narkotyków i przedmiotów służących do ich przechowywania. Policjantki do tego celu użyły specjalistycznej walizki profilaktycznej. Każdy z rodziców i nauczycieli miał możliwość zapoznać się z jej zawartością.
   Policjantki omówiły zagrożenie nie tylko związane z uzależnieniem, ale także o niebezpiecznej możliwości pozyskiwania i dystrybucji środków odurzających, za pośrednictwem internetu. Zwróciły też zebranym uwagę o wysokiej świadomości na ten temat młodych ludzi. Poruszyły również tematykę związaną z odpowiedzialnością karną nieletnich.
   W trakcie spotkania uczestnikom wręczono ulotki „Porady dla rodziców”, w których zamieszczono 7 ważnych zasad postępowania profilaktycznego rodziców wobec dzieci i młodzieży.
   Dzięki takim spotkaniom nie tylko wzrasta wiedza, ale także świadomość nauczycieli, rodziców na temat narkotyków i uzależnień przez młode osoby.

Katarzyna Kuliczkowska

 

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców