Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Spotkanie przeszłości i teraźniejszości

Po uroczystej Mszy Świętej, odprawionej w intencji nauczycieli i absolwentów, spotkaliśmy się w szkole. Pan Dyrektor Norbert Kafka przywitał wszystkich zaproszonych gości: Księdza Proboszcza, przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów szkół i przedszkola, emerytowanych nauczycieli i, oczywiście, absolwentów. Następnie przemówił Wójt Gminy Murów Pan Andrzej Puławski, który podkreślił, że nasza placówka to szkoła z dobrymi tradycjami, które warto pielęgnować. Pan Wójt ufundował specjalny puchar pamiątkowy, który został przekazany na ręce Pana Dyrektora. Aby podkreślić wyjątkowość i uroczystość chwili, zagrała orkiestra Camerata pod przewodnictwem Pana Ernesta Malika.

Po części oficjalnej zaproszeni goście udali się do sal lekcyjnych, w których przygotowano dla nich prezentacje starych zdjęć, udostępniono kroniki i księgi pamiątkowe oraz nieograniczony dostęp do każdego zakamarka szkoły, by można było odbyć podróż w czasie, skonfrontować młodzieńcze marzenia z rzeczywistością, przywołać przeszłość. Wszędzie rozbrzmiewał gwar pełnych emocji rozmów przy kawie i cieście, śmiechów i okrzyków zdziwienia. Samorząd Uczniowski odpytał absolwentów z wiedzy o szkole i jej historii, i nie dało się postawić żadnych złych ocen. Dwie godziny spotkania w szkolnych ławach upłynęło w pełnej magii atmosferze.

Następnie udaliśmy się do pięknie ozdobionego namiotu przy Farskiej Stodole, gdzie do łez rozbawił nas program rozrywkowy. Specjalnie na tę okazję powstało kilka grup kabaretowych oraz zespół wokalny The Drungs and Friends. Wygłupiali się wszyscy bez wyjątku – uczniowie, rodzice i nauczyciele. Piosenki i skecze naprawdę podgrzały atmosferę i wprawiły wszystkich w znakomity nastrój. I to był najodpowiedniejszy moment, by rozpocząć zabawę przy muzyce zespołu Vega, która grała do późnych godzin nocnych, a goście tańczyli, śmiali się, świetnie się bawili i opróżniali kociołki z przygotowanym jadłem.

Przygotowując to niezwykłe spotkanie po raz kolejny przekonaliśmy się, że nasza szkoła może liczyć na pomoc ludzi dobrej woli. Rada Rodziców, Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne serdeczne dziękują wszystkim osobom prywatnym oraz instytucjom, które wsparciem finansowym bądź rzeczowym, jak również poświęconym czasem i pracą na rzecz szkoły, przyczyniły się do uświetnienia uroczystości Jubileuszu 80-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach. Okazana w ten sposób hojność i dobroć jest dla nas dowodem, że zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc, i że nigdy nie pozostajemy osamotnieni w naszych codziennych zmaganiach.

Szczególne podziękowania składamy Księdzu Proboszczowi Waldemarowi Klose za „przyjęcie nas pod swój dach” i udzielenie nam gościny.

Gorąco dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom: Wójtowi Gminy Murów, Panu Andrzejowi Pułaskiemu za wsparcie finansowe; stale współpracującym ze szkołą właścicielom restauracji Karczma na górce Panom Waldemarowi Warzycowi i Dariuszowi Segietowi za wsparcie finansowe i pomoc organizacyjną; Zarządowi Banku Spółdzielczego w Łubnianach, który już po raz kolejny przekazuje środki na działania realizowane w szkole; pomagającemu szkole także nie pierwszy raz Prezesowi Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska Panu Leszkowi Woszczakowi za przekazanie produktów, z których powstały nasze pyszne dania; właścicielowi piekarni w Zagwiździu Panu Wernerowi Weidelowi za przekazanie chrupiących bułeczek do naszych dań; wspierającym nas od lat przy organizacji festynu strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Budkowicach; 

Wszystkim rodzicom, którzy piekli ciasto i przygotowywali inne dania; przekazali środki finansowe albo produkty, pomagali w rozkładaniu namiotu i tworzeniu dekoracji, a wreszcie zajęli się grillowaniem i sprzedażą, z całego serca dziękujemy. Dzięki ofiarności ludzi, czyniących dla naszej placówki nieskończenie wiele dobrego, skromnych, pomagających nam bez wielkich słów i rozgłosu pięknieje nasze życie.

Serdecznie dziękujemy też wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie, byli z nami i swoim dobrym humorem współtworzyli atmosferę tego spotkania.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców
 Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach

 

 

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców