Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: niedziela, 05-12-2021, Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Pożegnanie Szóstoklasistów

 

Każdemu laureatowi zagraliśmy, zaśpiewaliśmy lub wyrecytowaliśmy coś specjalnego.

Miłka

Stwierdziła, że nie może zrozumieć nauczycieli. Zdecydowanie bardziej woli towarzystwo zwierząt, dlatego w szkole lubiła uczyć się przyrody. W przyszłości chce zostać opiekunką uchatek kalifornijskich. Z podstawki zapamięta bale, tańce dyskoteki. To pewnie dlatego, że zna się na dobrej muzyce i namiętnie słucha utworów One Direction. Zawsze uśmiechnięta i wesoła. Laureatka statuetki w kategorii POGODNA DUSZA.

Grześ

Najszczęśliwsze chwile w swoim życiu spędził na zawodach... A pani Chrzanowska myśli, że na języku polskim. Cóż za naiwność! A on już od dziecka chodził po drzewach, uwielbia sport i zostanie piłkarzem. Jak się łatwo domyślić ulubiony przedmiot w szkole to...wychowanie fizyczne. Z podstawówki zapamięta wycieczkę. Laureat Oskara w kategorii ZŁOTY BUT.

Ilona

Wśród odchodzących z naszej szkoły uczniów jest wielu miłośników zwierząt. Kolejna osoba bez wątpienia się do nich zalicza. W przyszłości pragnie zostać słynną treserką psów. Poza tym ceni sobie spokój i lubi, gdy wszyscy mówią po kolei. Pewnie dlatego przypadły jej do gustu lekcje pani Bursy, chociaż z podstawówki zapamięta....dyskoteki! Jest osobą, która na co dzień nie lubi zwracać na siebie uwagi, ale drzemie w niej potencjał i ogromna energia. Ilona otrzymała Oskara w kategorii OAZA SPOKOJU I PRZYJACIÓŁKA ZWIERZĄT.

Karolina

Lubi, kiedy ludzie mówią prawdę, choć jej ulubiona książka to Dziennik cwaniaczka. Uwielbia podróże i pewnie kiedyś jej stopa stanie na księżycu. Ma bogatą wyobraźnię, romantyczną duszę i wierzy, że jej bajkowa wizja spełni się w przyszłości, a pomimo to świetnie liczy. Lubi przyrodę. Z sentymentem będzie wspominała czas spędzony w klasach I – III. Otrzymała nagrodę w kategorii ODKRYWCA ŚWIATA WIEDZY I FANTAZJI.

Krzyś

Nie przeżyłby bez maślanki. To chyba nabiał dobrze wpływa na jego zdolność do szybkich obliczeń i zdolność do ciągłego mówienia, bez chwili wytchnienia. Lubi grać na perkusji, choć wszyscy kojarzą go z fortepianem. Nie wiadomo dlaczego z podstawówki najlepiej zapamięta panią od polskiego, bo jego ulubionym przedmiotem jest matematyka. Dwa tygodnie temu odkryliśmy, że potrafi być twórczy i tworzyć wariacje na temat motywu muzycznego z różowej pantery. Za twórcze podejście do słowa i muzyki przyznaliśmy Oskara w kategorii OTWART UMYSŁ.

Magda

Świetnie włada scyzorykiem szwajcarskim i językiem polskim. Jest rozważnym obserwatorem świata, więc siedmiomilowe buty byłyby jej zupełnie niepotrzebne. O swojej przyszłości wie tyle, że za 10 lat będzie 23 – letnią osobą, choć my sądzimy, że laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Na razie jednak nie rozumie dorosłych, choć przeczytała naprawdę wiele książek. Otrzymuje statuetkę ZŁOTE USTA, bo w każdym roku swojej edukacji reprezentowała nas na finałach polonistycznych konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich.

Marcel

Zasypia bez problemów, jak to każdy sprawiedliwy. Gdyby miał okazję zostać rycerzem, na pewno obroniłby każdą bezbronną istotę w potrzebie. Nie wiadomo, co jego przyszła żona powie na to, że pół życia spędza na rybach i zamiast zbudować dom, założyłby staw. Kiedy się złości, jedzie na ryby, kiedy się cieszy, jedzie, w wolnym czasie, jedzie na ryby. Każde opowiadanie w szkole było o wyprawie na ryby. Dzięki temu pani Chrzanowska dobrze poznała cały sprzęt wędkarski. Laureat statuetki w kategorii MISTRZ CIERPLIWOŚCI.

Denis

Jego dusza pragnie swobody i niezależności, więc szkoła nie była dla niego wymarzonym miejscem. Jak Bilbo z powieści Tolkiena ceni sobie możliwość posiadania własnej spokojnej zagrody, w której można uprawiać ziemię, hodować zwierzęta i pojeździć traktorem. W szkole dał się jednak poznać jako typ. Dostał Oskara w kategorii TYP NIEPOKORNY.

Estera

Kiedy była dzieckiem, miała blond włosy. Ale zmiany wizerunku nie powinny jej martwić, bo w przyszłości pragnie zostać aktorką. Żałuje, że musi się rozstać ze swoją klasą i na pewno zapamięta wszystkie swoje koleżanki i wszystkich kolegów. W naszej pamięci pozostanie jej szczery i nieznikający z twarzy uśmiech oraz doskonała wymowa w języku niemieckim, bo Estera jest szkolną specjalistką i laureatką olimpiady. Oskara dostała w kategorii PROMIENISTY UŚMIECH

Chantal

Lubi ludzi i chyba dlatego z podstawówki zapamięta wspaniałe przerwy. Chciałaby, aby lekcje w większym stopniu sprzyjały zabawom towarzyskim. Pływa, skacze i gra w nożną. Dobrze wie, że sport i ruch na świeżym powietrzu to zdrowie. Bierzcie z niej przykład. Mało czasu spędza przy komputerze i lubi ludzi, którzy aktywnie wypoczywają. Jest laureatką Oskara w kategorii ŁOWCA REKORDÓW.

Laura

Wśród naszych szóstoklasistów jest osoba, która rozumie i lubi nauczycieli. To pewnie dlatego, że jest istotą o łagodnym sercu, rozbrajająco miłym uśmiechu i niezwykłej pogodzie ducha. Ceni przyjaźń i rodzinę, lubi ludzi i właściwie nie potrafi się złościć. Jest znanym Kwiatonatorem. Laura otrzymała Oskara w kategorii MISTRZ OPTYMIZMU

Nicolas

Na bezludną wyspę zabrałby kogoś do towarzystwa i książki. Nie do końca wie, czy bardziej pociąga go rolnictwo czy stolarka. O dziwo, lubi też język polski. Nie jest groźny, bo gdy się zdenerwuje, wyżywa się na piłce. Lubi ludzi, którzy miło się uśmiechają, więc z podstawówki zapamięta nauczycieli. Okazało się, że zaskarbił sobie względy dziewcząt z klasy. Dla niego Oskar w kategorii DUSZA TOWARZYSTWA

Jessica

Twierdzi, że w szkole nie uważała na lekcji, a potem bała się sprawdzianów, ale i tak świetnie sobie poradziła. Wszyscy wiemy, że jej pasją jest kierowanie, rządzenie, dyrygowanie, organizowanie. Dzięki niej uczeń miał głos w ważnej sprawie. Dwa lata kierowała Samorządem Uczniowskim. Otrzymuje Oskara w kategorii ROZNOSICIELKA GŁOSU UCZNIOWSKIEGO.

Wanessa

Delikatna, nie zawsze centrum uwagi, a życie pokazało, że potrafi być stanowcza i walczyć o swoje. Wytrwała, nie odpuszcza do końca. Ceni poczucie humoru, jest towarzyska, ze szkoły zapamięta czas spędzony z przyjaciółmi. Nie zdradzi, nie okłamie, ale powie co myśli. Dla Wanessy Oskar w kategorii SIŁA CHARAKTERU.

Marko

Zna wszystkich greckich bogów i bożków, choć twierdzi, że woli piłkę nożną i chce zostać piłkarzem. Wobec kobiet zachowuje się jak prawdziwy dżentelmen. Mamy nadzieję, że żadna nie złamie mu serca, bo często trafia go strzała Amora, dlatego dedykujemy mu piosenkę, która może być zarazem przestrogą na przyszłość. Marco otrzymał Oskara w kategorii MISTRZ FLIRTU.

Kewin

Pragnie mieć własny kawałek lasu i staw, bo na łonie przyrody wypoczywa. Dobrze myśli o nauczycielach, chociaż zawsze próbował znaleźć na nich sposób. Choć wygląda groźnie, plotka głosi, że boi się małych kotków. Może dlatego, że nienawidzi mleka. Z wiarygodnych źródeł wiemy, że nie wyobraża sobie życia bez coca coli, więc potem musi dużo jeździć na rowerze. Kewin jest laureatem Oskara w kategorii MISTRZ DWÓCH KÓLEK - ROWEREM PRZEZ ŚWIAT.

Dominik

Wróżymy mu świetlaną przyszłość, bo zdobył już wiedzę bardzo przydatną każdemu chłopcu. Po pierwsze naprawdę wie, jak postępować z dziewczynami, gdyż na co dzień musi poskramiać pełne temperamentu cztery siostry. A co najważniejsze zna się na samochodach. Umie rozpoznać, rozkręcić, naprawić. Na pewno spełni swoje marzenie i zostanie mechanikiem samochodowym. Dla Dominika Oskar w kategorii MISTRZ PRZEDMIOTÓW POZASZKONYCH – ZNAWCA SAMOCHODÓW

 

 

 

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców