Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 26-09-2022, Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Sukcesy naszych uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018

Nie uda nam się obliczyć, jaką średnią uzyskali uczniowie klas I – III, ponieważ młodsze dzieci są oceniane opisowo. Wiemy za to, że wszyscy radzą sobie koncertowo, a niektórzy nawet zostali wyróżnieni. Są to: Maja Figurska, Mateusz Kasztelan, Zuzanna Matyszok, Amelia Mizdzioł, Michał Oleś, Oliver Pawlik, Weronika Wojciechowska (klasa I); Miłosz Brzezowski, Zuzanna Filipowska, Aleksander Janas (klasa II) oraz Julia Hawro, Emilia Holik, Julia Jeger, Emilia Segiet (klasa III). Prosimy przyjąć słowa uznania.

Średnia ocen w klasach IV -VII wyniosła 4,07. Aż 57% uczniów uzyskało średnią 4,0 lub więcej. To świetny wynik! Gratulujemy! Skupimy się jednak na tych „więcej” i wymienimy uczniów, którzy dostaliby świadectwo z paskiem, gdybyśmy rozdawali świadectwa także w styczniu. W klasie IV byliby to: Natalie Matysiok 5,33, Amelia Chrzanowska 5,25, Jasmin Cebula 5,08, Amelia Drung 4,83, Stefan Malik 4,83, Nikodem Szweda 4,83, Franciszek Figurski 4,75. W klasie V najwyższe średnie uzyskali: Zuzanna Golec 5,15, Natalia Stiller 5,07, Filip Drung 4,92, Szymon Drung 4,76, Jan Stężała 4,76. Klasa VI pochwalić się może wynikami: Marcina Otte 5,30, Mateusza Hadasza 5,25 i Nicole Kasztelan 4,84, a wśród siódmoklasistów wyróżnili się Olivia Kiwus 4,86 i Oliwer Jeger 4,71. Brawa!

Nasi uczniowie reprezentowali też szkołę na konkursach przedmiotowych i tematycznych, często osiągając bardzo dobre wyniki. W XXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich w oczach dziecka” pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy II Zuzanna Filipowska, a wyróżniona została Maja Figurska, uczennica klasy I. II miejsce w konkursie organizowanym przez Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku ,,Szopki i ozdoby choinkowe” zdobyła szopka wykonana przez ucznia klasy IV Stefana Malika i uczennicę klasy V Zuzannę Golec. Uczeń klasy VI Mateusz Hadasz zakwalifikował się do etapu finałowego Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2018. Uczennica klasy VI Nicole Kasztelan zakwalifikowała się do etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, w etapie gminnym tego konkursu udział wzięli także Nico Kasztelan i Julia Gawlik. Grupa uczniów z klasy VI i VII została wyróżniona w konkursie „Z niemieckim w drogę” organizowanym przez Instytut Goethego w Warszawie i pozyskała dla szkoły bonus w postaci materiałów edukacyjnych. W etapie gminnym Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego udział wzięło czworo uczniów: Olivia Kiwus, Liwia Margielewska, Oliwer Jeger (klasa VII) i Marcin Otte (klasa VI). Najmłodszy z uczestników – Marcin - zajął drugie miejsce w etapie gminnym i zdobył 78,3% punktów. Dwoje uczniów naszej szkoły – Oliwer Jeger z klasy VII i Mateusz Hadasz z klasy VI – wzięło udział w etapie gminnym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Niestety, ilość punktów, którą uzyskali nie była wystarczająca, aby zakwalifikować się do dalszego etapu. Z satysfakcją możemy jednak odnotować, że napisali najlepiej z czwórki uczestników, zdobywając identyczną ilość punktów. Nasza drużyna w składzie: Szymon Drung i Jan Stężała z klasy V oraz Marcin Otte z klasy VI zajęła III miejsce w VIII Terenowym Turnieju Ekologicznym organizowanym przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych. W turnieju wzięło udział 11 szkolnych drużyn.

Dla wszystkich wyróżnionych w nauce i zachowaniu, dla laureatów i finalistów konkursów koniec semestru to okres szczególnie miły, ponieważ ich wysiłek zostaje nagrodzony pochwałami, słowami uznania, gratulacjami, po prostu robi się o nich głośno. Szkolne podium niewiele różni się jednak od podium sportowego. Naprawdę gorąco gratulujemy tym, którzy na nim stanęli, zdobyli medal. Pragniemy jednak skierować słowa uznania do wszystkich uczniów, którzy nie opuszczali treningów i walczyli do końca. Nawet jeśli Wasze nazwisko nie zostało wymienione w tym artykule, pamiętajcie, że możecie być z siebie naprawdę dumni zawsze wtedy, kiedy jesteście gotowi włożyć wysiłek w swoją pracę, potraficie doprowadzić zadanie do końca i nie zniechęcać się niepowodzeniami, umiecie wykorzystać to, czego nauczyliście się w szkole, poza nią. Na czwartym miejscu też często plasują się wybitni sportowcy. Powodzenia w drugim semestrze!

Sekcja dziennikarska SU  

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców