Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: wtorek, 07-07-2020, Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Obchody 75. rocznicy powstania Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach

Uroczystość rozpoczęło przemówienie Dyrektora Szkoły, Pana Norberta Kafki. Następnie Pan Wójt pogratulował wszystkim, którzy włożyli wiele trudu w nauczanie i wychowywanie dzieci, życzył obecnemu gronu pedagogicznemu satysfakcji i wytrwałości oraz przekazał na ręce Pana Dyrektora prezent - pamiątkową statuetkę.

Część artystyczną rozpoczął polonez do muzyki Wojciecha Kilara wykonany przez dzieci z grupy starszaków Przedszkola Publicznego w Starych Budkowicach, czyli dzieci, które od września będą uczyć się w naszej szkole. Następnie miał miejsce występ kolejnych gości – absolwentów naszej szkoły, rodziców naszych przyszłych uczniów - grupy teatralnej Klubu Twórczego Rodzica z Przedszkola Publicznego w Starych Budkowicach pod kierunkiem pani Lidii Białas. Rodzice zaprezentowali sztukę pod tytułem „Królewna Śnieżka”. Zgromadzeni w sali dostojni emeryci mieli okazję obejrzeć występ swoich dawnych uczniów.

Kolejnymi artystami byli pełni swobody, spontaniczności i pogody ducha - najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z klasy pierwszej i drugiej. Pod kierunkiem Pani Róży Rimpler i Katarzyny Kuliczkowskiej dzieci przygotowały inscenizację słowno – muzyczną na motywach „Jasia i Małgosi”, „Kopciuszka”, „Brzydkiego kaczątka” i „Czerwonego Kapturka”. Wykonały też utwory muzyczne z wykorzystaniem bum bum rurek.

Następnie uczennica klasy III, Liwia Margielewska, wykonała utwór „Cudownych rodziców mam” i dostarczyła wszystkim zebranym naprawdę wiele emocji.

Po chwili na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy II. Było to pełne humoru i aktorskiego talentu spotkanie z twórczością Jana Brzechwy. Jego utwory od lat cieszą dorosłych i dzieci, ale to wielkie zaangażowanie i talent aktorski drugoklasistów ożywił postacie Brzechwy po raz kolejny. Nad całością czuwała wychowawczyni Pani Anna Grzesik.

Kolejne przedstawienia wraz z uczniami przygotowała Pani Kornelia Bursy. Zobaczyliśmy inscenizację „ Der Wolf und die Hexe” w wykonaniu uczniów klasy I oraz „ Śpiącą królewnę” opartą na słynnej baśni Braci Grimm „Dornröschen” w wykonaniu uczennic z klasy V i VI. Wszyscy aktorzy popisali się doskonałą wymową i znajomością języka niemieckiego.

Tego dnia jeszcze Zuzia Golec, Filip i Szymon Drung zaśpiewali po angielsku piosenkę o trudnym życiu owadów, a szkolny kabaret „Gwóźdź” prowadzony przez panią Teresę Thomas zaprezentował inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”, a następnie scenkę „Paweł i Gaweł” autorstwa Aleksandra Fredry oraz bajkę Adama Mickiewicza „Lis I Kozieł”, gdzie oprócz wymienionych zwierząt niezłe zamieszanie zrobiła gęś.

Zgromadzeni w szkole goście mieli możliwość do refleksji i wspomnień, ponieważ w sali zgromadzono stare kroniki i zdjęcia, a po zakończeniu części artystycznej Pan Dyrektor zapoznał wszystkich gości z prezentacją poświęconą historii szkoły i jej pracownikom.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie, poświęcili Szkole w Starych Budkowicach swój czas i uwagę oraz wszystkim „dużym i małym” artystom.

Nauczyciele PSP w Starych Budkowicach

 

 

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców