Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Było super, wszyscy się dobrze bawili

   Zgodnie z wieloletnią tradycją, po powitaniu zebranych przez dyrektora, festyn rozpoczęła orkiestra „Camerata”. Kilkudziesięciominutowy występ przyjęty został gorącymi brawami zebranych mieszkańców Starych Budkowic i okolic.
   Część artystyczna w tym roku była bardzo atrakcyjna. Oprócz występu orkiestry składały się na nią występy dzieci oraz przedstawienie teatralne. Show rozpoczęły Marianki (a zarazem uczennice naszej szkoły), które brawurowo odtańczyły dwa utwory. W „Mam talent” mieliśmy okazję usłyszeć nowe wykonanie popularnych piosenek przygotowane przez naszych uczniów. Wiele śmiechu wywołał występ uczniów klasy drugiej, którzy przedstawili nową wersję „Królewny Śnieżki”. Treść utworu została uwspółcześniona i przetłumaczona na język śląski.
   Nasz festyn jest festynem rekreacyjno – sportowym, nie może więc zabraknąć rozgrywek sportowych. Kilkuletnią tradycją jest mecz w dwa ognie pomiędzy matkami i córkami. Tegoroczne zmagania wygrały dziewczyny. Zawdzięczają to pewnie kondycji wypracowanej na lekcjach w – f. W części sportowej odbył się również mecz w piłkę nożną i plażową piłkę siatkową. 
   W czasie gdy na boisku trwały rozgrywki sportowe na terenie za szkołą odbywały się gry i zabawy dla dzieci. Każdy uczestnik po wykonaniu kilku zadań mógł wybrać sobie nagrodę oraz dostał coś słodkiego. Dużą atrakcją dla dzieci był również przyjazd strażaków z OSP w Starych Budkowicach. Maluchy mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy próbując przy pomocy prądnicy obracać koło lub przewracać pachołki.

  Podczas festynu można było również podziwiać oraz zakupić obrazy namalowane przez naszą absolwentkę p. Alinę Mrugałę.
Duży wkład w organizację naszego festynu mieli rodzice uczniów. To oni przygotowali ciasta i sałatki sprzedawane podczas festynu. Grupa osób była także bezpośrednio zaangażowana w sprzedaż lodów, napojów i grillowanie kiełbasek. Dużą popularnością, jak zwykle, cieszyły się frytki i gofry.
   Tegoroczny festyn był bardzo udany, tym bardziej, że dzień był ciepły i słoneczny. Zarówno dorośli, jak i dzieci miło spędzili niedzielne popołudnie. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Dziękujemy wszystkim osobom, zarówno nauczycielom, uczniom, jak i rodzicom, zaangażowanym w przygotowanie
imprezy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przyjście i wspólną zabawę.

Grażyna Kafka

 

     

     

 

 

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców