Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Wycieczka do Opola

W roku szkolnym 2016/2017 w ramach koła turystyczno – krajoznawczego byliśmy na kilku wspaniałych wycieczkach. (…)
W miesiącu maju byliśmy ponownie na wycieczce w Opolu. Główną atrakcją tego wyjazdu był rejs statkiem „Opolanin”  po rzece Odrze. Podczas rejsu zobaczyliśmy wiele ciekawych zabytków Opola, które widziane od strony Odry miały większy urok. Ze statku podziwialiśmy Opolską Wenecję, ratusz, katedrę, Wieżę Piastowską oraz kościół franciszkanów. W trakcie tej wycieczki przeszliśmy Aleją Gwiazd Polskiej Piosenki, która mieści się na Rynku. W tym dniu dopisała nam pogoda, więc wycieczkę zakończyliśmy na lodach.
Moim zdaniem wszystkie wycieczki, które odbyły się w tym roku szkolnym były fascynujące. Poznaliśmy  wiele zabytków naszego regionu i zwiedziliśmy ciekawe miejsca. Natomiast panie, które się nami opiekowały czyli Pani Grażyna i Pani Kornelia Bursy, w trakcie wycieczek zadawały nam różne pytania, dzięki czemu w naszych głowach pozostało więcej wiadomości. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również pojedziemy na takie wspaniałe wycieczki.

Natalia Stiller

„Poznajemy nasze okolice”

Od września 2016 r. jestem, wraz z grupką kolegów i koleżanek członkiem kółka turystyczno – krajoznawczego. Naszymi opiekunkami są p. Kornelia Bursy i p. Grażyna Kafka. Obie te panie organizują dla nas różne rowerowe i kolejowe wypady po naszej okolicy, pokazując nam różne często przez nas nieznane miejsca. W ten sposób mogę całkiem szczerze przyznać, że wiem już jak pociągiem dojechać do Opola. Ostatnia wycieczka właśnie była do Opola. Tam płynęliśmy statkiem po Odrze i podziwialiśmy widoki.
Mieliśmy również kilka wycieczek rowerowych. Zwiedziliśmy np. zabytki w Zagwiździu oraz Ogród Botaniczny. Jeśli ktoś lubi taką formę odpoczynku oraz pragnie zgłębić swoją wiedzę o naszej okolicy, powinien do nas dołączyć. Sam fakt super atmosfery, zgranego towarzystwa oraz dużego poczucia humoru wszystkich uczestników jest plusem tego kółka. A i Panie są bardzo miłe, i służą bardzo chętnie swoją wiedzą i pomocą.

Opracowała
Nicole Kasztelan

 

 

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców