Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Earth Club z kosmosu wraca na ziemię

Zajęcia Earth Club’u oparte są na metodzie CLIL ( zintegrowane nauczanie językowo-przedmiotowe), dlatego łączą naukę treści przyrodniczych z rozwijaniem kompetencji językowych. W ramach ostatnio zrealizowanego bloku tematycznego, dzieci poznawały Układ Słoneczny i cechy jego planet, a od strony językowej poznały sposoby na porównywanie cech obiektów, doskonaliły znajomość czasów teraźniejszych charakteryzując planety; rozwijały pisanie, czytanie, mówienie i słuchanie oraz uczyły się piosenki.

Punktem kulminacyjnym tego cyklu zajęć było tworzenie plakatów prezentujących Układ Słoneczny, które teraz można podziwiać na górnym korytarzu szkoły. Zadanie polegało na właściwym uszeregowaniu planet, odwzorowaniu ich rzeczywistej barwy, opisaniu ich cech w języku angielskim oraz nadaniu pracy cech indywidualnych dobranych przez każdą z grup.

Uczniowie pracowali w czterech trzyosobowych grupach. Od początku pracy dało się zauważyć, że bardzo dobrze radzą sobie z podziałem czynności, gospodarowaniem czasem i , że świetnie się przy tym bawią.

Przed uczestnikami jeszcze tylko kilka zajęć. Obecnie z kosmosu „zeszliśmy na ziemię” i poznajemy lądy i oceany, a w przyszłości czekają nas jeszcze zagadnienia dotyczące higieny i zdrowia.  

Katarzyna Chimiak

 

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców