Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: wtorek, 14-07-2020, Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

ŻYJ KOLOROWO, LECZ BEZPIECZNIE I ZDROWO

Dla dzieci celem wystąpienia w konkursie jest zdobycie nagrody, dopiero później pochwały ze strony dorosłych i kolegów, następująca na koniec satysfakcja i poczucie własnej wartości przychodzi z czasem. Dla rodziców jest to odczucie ogromnej dumy z sukcesów dziecka, ale czasami poczucie niespełnienia… Pamiętajmy, że zakwalifikowanie się do konkursu już jest powodem do gratulacji, a udany występ i przełamanie stresu zasługuje na szczególne uznanie bez względu na to, które miejsce zajęła nasza pociecha.
Poprzez recytację wierszy uczestnicy konkursu rozszerzyli swoje czynne słownictwo o nowe wyrażenia, którymi mogą się posługiwać w mowie i w piśmie. Przekonali się, że deklamowanie to prawie jak śpiewanie, że nasz język ma melodię, rytm, a każdy wyraz swój akcent. Pracowali wytrwale nad pamięciowym opanowaniem tekstu, zastanawiając się nad znaczeniem każdego słowa. Dla lepszej interpretacji dobrali pomocne rekwizyty, przekonali się również, że nasz strój i wygląd ma także ogromne znaczenie dla tak zwanego dobrego wrażenia.
Celem wychowawczym konkursu, oprócz wyżej opisanych korzyści, była troska o życie i zdrowie naszych milusińskich. Tematyka wierszy nie była przypadkowa -bezpieczeństwo i zdrowie  dzieci jest priorytetem naszej szkoły, a praktyczne rady i pouczenia od dzieci dla dzieci w formie wierszy oraz zabaw ruchowych zobrazowały wszystkim obecnym, jak ważne jest  przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowywania się: na drodze, w szkole, w domu, a także podczas zabawy, wypoczynku czy korzystania z Internetu oraz umiejętność wzywania pomocy. Podsumowaniem występów każdej klasy było obejrzenie filmików edukacyjnych o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz bezpiecznej jeździe na rowerze. Na koniec dzieci sprawdziły swoją wiedzę biorąc aktywny udział w interaktywnym quizie o bezpieczeństwie.
Dzieląc się wrażeniami po konkursie pragniemy skierować swoje słowa do bohaterów tego dnia: Miłosza Brzezowskiego, Zuzi Filiowskiej-Bojdol, Grzesia Górnickiego, Aleksa Janasa, Szymona Krypczyka, Patrycji Musiał, Laury Reks, Kingi Wypych, Darii Wyzgały, Dominiki Drung, Emilki Habdas, Emilki Holik, Luizy Rohrbach, Oliwiera Rohrbacha, Emilki Segiet, Stefana Malika, Bartka Paszko, Jasmin Cebuli, Laury Basty i Franka Figurskiego.
Gratulujemy wam odwagi, fantastycznej dykcji i artykulacji głosek, świetnej pamięci, poczucia humoru, pomysłowości w interpretacjach treści wierszy i pięknej postawy zaangażowania w życie kulturalne naszej szkoły.

A oto lista zwycięzców:

Klasa I

I miejsce – Miłosz Brzezowski

II miejsce – Zuzanna Filipowska-Bojdol

III miejsce – Kinga Wypych

Wyróżnienie – Aleksander Janas

Klasa II

I miejsce – Emilia Holik

II miejsce – Emilia Segiet

III miejsce – Emilia Habdas

Wyróżnienie – Dominika Drung

Klasa III

I miejsce – Stefan Malik

II miejsce – Bartosz Paszko

III miejsce – Jasmin Cebula

Wyróżnienie – Laura Basta i Franciszek Figurski

Organizatorka konkursu, pani Róża Rimpler dziękuje uczniom klas I – III za wspólną zabawę, rodzicom za wkład włożony w przygotowanie  deklamacji swoich dzieci, pani Marii Wieczorek za przybycie i nagrodzenie uczestników (książki i upominki ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie - filia w Starych Budkowicach), panu dyr. Norbertowi Kafce za uświetnienie wydarzenia swoją obecnością, przedszkolakom z PP w Starych Budkowicach za przybycie, jurorom w składzie: Maria Wieczorek, Kornelia Bursy, Teresa Thomas za podjęcie niełatwego zadania oceny występów, naszym uroczym konferansjerkom: Amelce Chrzanowskiej i Amelce Drung oraz pani Annie Grzesik - szkolnemu logopedzie, za indywidualną pracę z uczestnikami konkursu w zakresie dykcji i prawidłowej wymowy tekstów.

Teresa Thomas, Róża Rimpler

 

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców