Ikona WCAG
Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: czwartek, 21-06-2018, Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Przypominamy co było i zapraszamy ponownie

Również na ten rok szkolny zaplanowaliśmy kilka wycieczek. Niestety deszczowa pogoda nie pozwoliła nam zrealizować wszystkich naszych zamiarów. Z zaplanowanych wycieczek rowerowych odbyła się tylko jedna – do Zagwiździa. Uczniowie klasy piątej i szóstej realizując zadania gry terenowej „Poznaj zabytki Zagwiździa” poznawali historię miejsc, które widzimy na co dzień, lecz tak naprawdę niewiele o nich wiemy.
W miejsce wycieczek rowerowych postanowiliśmy zorganizować wyjazdy, podczas których nie byliśmy zależni od pogody. Pierwszy z nich odbył się do Opola. Okazało się, że nie wszyscy uczniowie znają historię i zabytki naszego miasta wojewódzkiego. Podczas spaceru wzdłuż Młynówki szczególne zainteresowanie wzbudził Most Groszowy z ogromną ilością pozapinanych na nim kłódek, opolska Wenecja oraz odrestaurowane mury obronne. Z dużą ciekawością uczniowie obejrzeli Kamienicę Czynszową, w której można zobaczyć mieszkania z poprzednich wieków. Część sprzętów dzieci rozpoznały, ponieważ były „jak u babci”. Pobyt w Opolu zakończyliśmy zabawą na ogromnej szachownicy na Placu Wolności.
Kolejne wyjazdy odbyły się „w drugą stronę” – do Kluczborka. Muzeum im. Jana Dzierżona oprócz wystaw proponuje również udział w ciekawych warsztatach. Dwukrotnie skorzystaliśmy z tej oferty. Pierwsze warsztaty poświęcone były wykonywaniu świec z wosku pszczelego. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jak ważną rolę pełnią pszczoły, poznaliśmy zastosowanie różnych produktów pszczelich i mogliśmy zobaczyć, jak wyglądała praca pszczelarzy kiedyś a jak wygląda teraz. Na koniec pobytu każdy uczestnik zabrał do domu własnoręcznie wykonaną pachnącą miodem świecę.
Drugie warsztaty odbyły się przed świętami Bożego Narodzenia i związane były z robieniem ozdób choinkowych. Z szyszek, żołędzi, filcu i innych materiałów dzieci wyczarowywały wspaniałe aniołki, mikołajki, renifery i inne cudeńka. Podczas tego pobytu mieliśmy możliwość obejrzenia szopek i ozdób choinkowych wykonanych przez uczniów z okolic Kluczborka. Niektóre z nich zaskakiwały swoim pięknem i oryginalnością materiałów, z których zostały zrobione. Dodatkowym bonusem był przejazd szynobusem, który po dłuższej przerwie zaczął właśnie kursować.
Chociaż okazało się, że plany były zupełnie inne niż późniejsze zajęcia, chętnych do udziału nie brakowało. Wyjazdy zarówno rowerowy, jak i autobusowy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Mamy nadzieję, że tak będzie również wiosną, kiedy koło podejmie znowu swoją działalność. Już teraz zapraszamy na kolejne wyjazdy.

Kornelia Bursy
Grażyna Kafka

 

 
 

 
 

 
 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg laureatki.jpeg szkola1.jpeg szkola2.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Sołectwo Zagwiździe

logo_animowane.gif