Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: piątek, 10-07-2020, Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Uczniowie korespondują z autorem lektur szkolnych

 

Być może, że uczniowie klasy VI zapoczątkowali nową tradycję w naszej szkole. Po przeczytaniu lektury pt. „Czarny Młyn” wszyscy byli bardzo zaciekawieni książką i mieli mnóstwo pytań. Ponieważ pani od języka polskiego, mimo szczerych chęci, nie była w stanie zadowolić nas odpowiedziami, a na niektóre pytania sama nie znała odpowiedzi, postanowiliśmy zasięgnąć informacji u samego źródła.

Przez dwie kolejne lekcje wspólnie napisaliśmy maila do autora książki pana Marcina Szczygielskiego. W mailu tym zawarliśmy wszystkie nurtujące nas pytania i wątpliwości – a było ich ponad 10 i poprosiliśmy o szybką odpowiedź.

Kiedy powoli traciliśmy nadzieję na uzyskanie informacji zwrotnej - pewnego dnia pani, wchodząc na lekcję, powiedziała do nas, że ma niespodziankę. Jak się potem okazało, był to mail od Pana Marcina. Autor przeprosił nas, że tak długo nie odpisywał, a jednocześnie był zaskoczony i ucieszony, że ktoś tak bardzo wgłębił się w jego książkę i miał tyle pytań. Na wszystkie nasze pytania udzielił nam odpowiedzi i na koniec życzył nam wesołych świąt, które się właśnie zbliżały.

Niektóre nasze przypuszczenia i podejrzenia okazały się trafione i potwierdził je sam Pan Marcin, a inne były dla nas prawdziwym zaskoczeniem.

Myślę, że taka forma edukacji bardzo nas zainteresowała i na pewno nie będzie to ostatni list, jaki napisaliśmy.

Patrycja Bieganowska

PDFlist uczniów.pdf

PDFlist do dzieci - fragment.pdf

Odpowiedzi Pana Marcina, niestety, w całości nie możemy opublikować, bo popsulibyśmy przyjemność czytania tym, którzy nie znają książki. Rozmyślania na tym, jak interpretować tę historię, są bowiem bardzo inspirujące. 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców