Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: piątek, 29-05-2020, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Swój występ uczniowie rozpoczęli krótką scenką. Szkolni koledzy spotkali się w wolny dzień 3 maja i zastanawiali się, jakie dziś święto. W końcu postanowili, że muszą więcej dowiedzieć się o Święcie Konstytucji. Uczennice klasy IV zapewniły, że opowiedzą o historii powstania Konstytucji. Wtedy rozpoczęła się właściwa część apelu, odśpiewaliśmy hymn państwowy.

Następnie uczniowie klasy IV w bardzo pomysłowy sposób przedstawili sytuację Polski w XVIII wieku. Wcielając się w sąsiadów Polski, opowiedzieli, dlaczego doszło do rozbiorów i jakie były motywy postępowania państw, które dokonały zaborów. Wtedy na scenę wyszedł ostatnia król Polski Stanisław August Poniatowski i udzielił wywiadu telewizyjnego, w którym opowiedział, jaki był cel uchwalenia Konstytucji 3 maja, jakie były jej założenia i czego spodziewano się po zaproponowanych w niej reformach.

Mogliśmy usłyszeć także wiele pięknych wierszy oraz kilka pieśni, np. „Witaj, majowa jutrzenko”. Na zakończenie przy piosence Marka Grechuty „Ojczyzna ma” uczniowie klasy IV ukłonili się i zeszli ze sceny wśród oklasków zgromadzonych. Apel był bardzo pouczający.

Magdalena Malik

 

 

 

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców