Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: wtorek, 14-07-2020, Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Tymbark 2016

Dziewczyny w kategorii U8 (Under 8 – poniżej ósmego roku życia) miały tylko jeden mecz do rozegrania. Przeciwnikiem było PSP Łubniany, z którymi nasze dziewczęta wygrały 1:0, po bramce Victorii Stankiewicz. Radość po bramce i wygranym meczu wśród dziewcząt była wielka, a na wiosnę pojadą reprezentować powiat i szkołę na finał wojewódzki. Dziewczyny zagrały w składzie: Kinga Wypych – Livien Eder, Daria Wyzgała, Victoria Stankiewicz, Zuzanna Filipowska, Patrycja Musiał, Martyna Segiet, Laura Reks. W nagrodę dziewczyny otrzymały dyplomy, złote medale i puchar oraz małą niespodziankę związaną z piłką nożną na długie zimowe wieczory.

W kategorii U 12 dziewczyny po przegranych z Jełową i Łubnianami zajęły 3 miejsce. Miejmy nadzieję, że za rok będzie lepiej.

Wśród chłopców niestety było widać różnicę pomiędzy tymi, którzy na co dzień uczestniczą dodatkowo w treningach w klubie piłkarskim, a tymi, którzy stykają się jedynie z piłką w szkole, na korzyść tych pierwszych. Ogranie w meczach kontrolnych i różnego typu turniejach, tą przewagę niestety powiększa.

Najmłodsi przegrali swoje spotkania, grając z meczu na mecz lepiej. W końcu w ostatnim udało się zdobyć trzy bramki i to był jakiś mały sukces tej najmłodszej drużyny. Wszystkie bramki były autorstwa Oskara Janasa.

Grupa U 10 chłopców po przegranych z Osowcem i Murowem, wygrała swój ostatni mecz z PSP Brynica 2:0, po bramkach Dawida Strzysa i Franka Figurskiego.

Wszystkim dzieciakom należą się brawa za hartowanie się w zimnych warunkach. Na szczęście niebiosa były łaskawe i w tym niepoważnym terminie ustalonym przez PZPN dzieci mogły rozegrać turniej na który cieszyły się od września. O ile dla wielu chłopców, którzy grają w Klubach (u nas jeden zawodnik) ten termin nie stanowił może różnicy, o tyle dla dziewcząt, które swoich klubów piłkarskich nie mają, ustalenie takiej daty przez organizatorów stanowi zagadkę co miało być celem tego turnieju. Czy tylko rozegraniem dla rozegrania, czy zachęceniem do uprawiania wybranej dyscypliny sportu? Wiem, że w tym roku pogoda nie rozpieszczała i że dzieci należy hartować, ale pierwszy kontakt z dyscypliną, tutaj dodatkowo z rywalizacją sportową powinien się odbyć w bardziej sprzyjających warunkach. Tym bardziej, że dzisiaj dzieci mają wiele możliwości do spędzania czasu wolnego. Warto, żeby organizatorzy pamiętali o tym za rok.   

 Tomasz Długosz

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców