Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: piątek, 10-07-2020, Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Podróż do cudownej krainy nauki czyli ślubowanie pierwszoklasistów

27 października 2016 r. na odświętnie udekorowanej sali dominowały w tym roku kolory: biało - niebieski i biało - czerwony. Na honorowych miejscach na widowni zasiedli rodzice pierwszoklasistów i zaproszeni goście: sekretarz gminy Sylwia Dydzik, dyrektor przedszkola Wiesława Nieckarz z grupą najstarszych przedszkolaków, ksiądz proboszcz Waldemar Klose, przedstawiciele Rady Rodziców oraz dyrektor naszej szkoły Norbert Kafka. W imieniu Samorządu Szkolnego wszystkich obecnych przywitali uczniowie klasy IV Filip Drung i Szymon Drung, po czym krokiem poloneza na scenie pojawili się bohaterowie dnia – pierwszoklasiści. Zabrali wszystkich w podróż do cudownej krainy nauki. W inscenizacji słowno – muzycznej popisali się  deklamacją wierszy, pięknym śpiewem, tańcem i  grą na instrumentach perkusyjnych. Przesłaniem występu było uświadomienie wszystkim obecnym, że w szkole nie tylko zdobywamy wiedzę, ale również uczymy się szanować tradycję i wyższe wartości takie jak: pracowitość, grzeczność, mądrość i miłość do ojczystego kraju - Polski.

Swoją postawą, talentem i odwagą pierwszoklasiści udowodnili, że w pełni rozumieją i akceptują słowa ślubowania, które brzmiały:

Ja , najmłodszy uczeń naszej szkoły,
ślubuję uroczyście być dobrym Polakiem.
Będę dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy dorosnę.
Swym  zachowaniem i nauką
zawsze będę sprawiać radość  rodzicom i nauczycielom.

Swoje przyrzeczenie złożyli również rodzice, po czym nastąpiło pasowanie na uczniów zaczarowanym ołówkiem i rozdanie dyplomów. Przedstawiciel klasy I odczytał piękny list do wszystkich rodziców, w którym prosi mamę i tatę o miłość, troskę, akceptację i wsparcie również w chwilach słabości. Te wzruszające słowa każdemu rodzicowi wycisnęły serdeczną łzę.

 Nie zbrakło również elementów humorystycznych i zaskakujących, dwie piękne wróżki podały naszym bohaterom cudowny eliksir mądrości i pomimo dziwnego, zielonego koloru został on dzielnie połknięty przez całą dziewiątkę pierwszaków.

Druga część świętowania miała miejsce w klasopracowni klasy I. Tu gospodarzami byli rodzice, którzy przygotowali wspólny poczęstunek dla dzieci i zaproszonych gości. Był czas na uściski, pochwały i wspólne zdjęcia. Początek własnej historii w PSP w Starych Budkowicach pełnoprawni uczniowie zaznaczyli sadząc własne drzewko pośród drzew, które tradycyjnie sadzi każda klasa pierwsza.   

                Wychowawczyni klasy Róża Rimpler pragnie serdecznie podziękować swoim wychowankom za piękny występ, panu dyrektorowi Norbertowi Kafce za przewodzenie ceremonią ślubowania i uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach, rodzicom za przygotowanie poczęstunku, zakup drzewka, a przede wszystkim obecność i wspólne ślubowanie, pani Teresie Thomas za piękną dekorację, artystom szkolnego koła teatralnego za śpiew i występ z najmłodszymi kolegami, Panu Ernestowi Malikowi za nagłośnienie sali, widzom za uwagę, uśmiech i gromkie brawa.

Teresa Thomas i Róża Rimpler

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców