Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: piątek, 10-07-2020, Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Dzień Nauczyciela na wesoło

W tajemnicy przed resztą rady pedagogicznej przygotowali wszystkim niespodziankę.

Po części oficjalnej, podczas której wystąpił dyrektor szkoły, trzecioklasiści rozpoczęli apel piosenką i pięknie recytowanymi wierszami. Występy uczniów przeplatały utwory grane przez młodych muzyków z klasy trzeciej na różnych instrumentach oraz piosenki w wykonaniu starszych kolegów. Nad oprawą muzyczną czuwał nauczyciel muzyki pan Ernest Malik. Po odśpiewaniu przez uczniów „Sto lat” nauczycielom zostały wręczone laurki.

Wszyscy byli bardzo zdziwieni, gdy wtajemniczeni uczniowie podeszli do nauczycieli znajdujących się na sali i wręczyli im bilety, zapraszając ich do odbycia podróży do nieznanych krain. Zdezorientowani dorośli znaleźli się na scenie i zostali ustawieni wraz ze swoimi przewodnikami w pociąg. Zabrzmiała melodia piosenki „Jedzie pociąg”, zawiadowca ogłosił odjazd i pociąg ruszył do kolejnych stacji: Stacji Artystycznej, Stacji Zagadek, Stacji Orderów. Okazało się, że na poszczególnych stacjach każdy nauczyciel ma wykonać zadanie ukryte w tajemniczej kopercie. Zadania te odczytywały dzieci - przewodnicy. Było wiele śmiechu i radości. Gdy wszyscy wykonali powierzone im zadania, na scenie pojawiła się uczennica z kopertą, w której było ostatnie polecenie dla nauczycieli. Musieli oni wypić sok z cytryny tak, żeby się nie skrzywić. Na zakończenie uroczystości, życząc wszystkim nauczycielom samych radosnych chwil w pracy, dzieci przyznały im własnoręcznie wykonane ordery uśmiechu. Ostatnią stacją była Stacja Szkoła.

W dalszej części uroczystości głos zabrali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowani pod kierunkiem pani Hani Koczur, którzy wręczyli nauczycielom kwiaty i złożyli życzenia. Uroczystość zamknęło przemówienie Wójta, który z wielką życzliwością zwrócił się do wszystkich nauczycieli, podkreślając fakt, że dla emerytów jest to święto przeżywane w dwójnasób. Zaproszeni nauczyciele emeryci podziękowali dzieciom za chwilę zabawy i wzruszeń i poczęstowali występujących trzecioklasistów słodkościami.

Wszyscy bawili się wesoło. Podziękowaniom nie było końca. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci pedagogów i uczniów.

 

Wychowawca mgr Ewa Knaś

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców