Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: środa, 27-05-2020, Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Obchody Dnia Ziemi

W piątkowe przedpołudnie cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej na apelu z okazji tego święta. Żeby przypomnieć zasady obcowania z naturą, wśród elementów dekoracji umieszczono dekalog ekologiczny św. Franciszka - patrona ekologii. Uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem nauczycielki przyrody, Zenony Czwojdzińskiej, przedstawili montaż słowno – muzyczny. Prowadzili program „Sprawa dla ekologa”, wcielając się w różne role. Chcieli w ten sposób pokazać wiele istotnych kwestii dotyczących poszanowania środowiska. Uczcili Ziemię pięknymi wierszami i piosenką. Na koniec programu wysłuchaliśmy fragmentów homilii papieża Jana Pawła II wygłoszonej podczas pielgrzymki do Polski z apelem o zachowanie piękna ziemi ojczystej. Słowa te miały szczególny wymiar w przededniu kanonizacji Ojca Świętego i mamy nadzieję, że nie pozostaną bez echa.

W uroczystości uczestniczył zaproszony gość. Pan Stanisław Szczepański reprezentował Koło Łowieckie nr 16 „Knieja” w Jełowej. Wygłosił on bardzo ciekawą prelekcję na temat: „Tradycje i zwyczaje łowieckie”, a następnie odpowiadał na pytania uczniów.

Mamy nadzieję, że wszystko, co zostało powiedziane i przypomniane podczas uroczystości, nie pozostanie jedynie w pamięci i pięknych słowach, ale znajdzie swój wymiar w działaniach i nasza Ziemia będzie jeszcze piękniejsza i czystsza.

 

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców