Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: wtorek, 14-07-2020, Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Kiedy zegar wybije dziesiątą* Agnieszka Błotnicka

Pierwsza z powieści cyklu o Janku i Kubie, to książka o tajemniczym tytule „Kiedy zegar wybije dziesiątą”. Powieść zaczyna się niewinnie. Pokazuje nam dwóch chłopców, którzy są zrozpaczeni czekającymi ich nudnymi wakacjami, gdyż jeden z nich (Kuba) nigdzie nie wyjeżdża, bo przecież brak na to funduszy, bo przecież Kazimierz Dolny sam w sobie jest atrakcyjny, bo przecież trzeba pomóc samotnej mamie. Poza tym Kuba to typ naukowca, najchętniej siedziałby całymi dniami nad książkami z matematyki i nie wyściubiał nosa z pokoju. Drugi chłopiec, Janek to typ sportowca. Wszędzie go pełno, poza pokojem z książkami do nauki, co daje efekty na świadectwie kończącym szkołę. Janek miał jechać na obóz sportowy, ale że mama dowiedziała się, jak źle jej syn stoi z nauką, stwierdziła, że i jemu i jej mężowi (pracoholikowi) dobrze zrobi wyjazd w jakieś spokojne miejsce, by odnaleźli drogę do siebie. Janek trafia do Kazimierza Dolnego. Lepiej! Trafia do pensjonatu mamy, Kuby. Teraz sprawy toczą się już bardzo szybko.


Chłopcy całkowicie przypadkiem, z nudów wpadają na trop poważnej afery fałszerskiej. Co prawda podejrzewają nie tych przestępców, co trzeba, ale należy im wybaczyć, w końcu dopiero raczkują w zawodzie detektywów. Wydawałoby się, że spokojny Kazimierz nie jest w stanie wypełnić swoimi urokami czasu nastolatkom, a tu nagle jakieś pościgi, śledztwa, dodatkowo zatarg z miejscowymi sportowcami i wyścig o honor, no i Ula! Kim jest Ula? Kto zwyciężył w wyścigu? Czy chłopcom udało się w końcu wykryć prawdziwych przestępców? Co się miało wydarzyć o godzinie dziesiątej? Tego dowiecie się tylko z kart powieści.

recenzja użytkownika buschka zamieszczona na stronie lubimyczytać.pl

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców