Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: wtorek, 07-07-2020, Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Młodzi liderzy z PSP w Starych Budkowicach

Obóz Euro Week jest przedsięwzięciem współfinansowanym przez Unię Europejską, nakierowanym na rozwijanie społecznych umiejętności dzieci i młodzieży, a szczególnie: przewodzenia, autoprezentacji i pracy w zespole. Dodatkowo daje dzieciom wyjątkową okazję do poznawania kultury, geografii i obyczajów innych krajów dzięki zajęciom prowadzonym przez młodych wolontariuszy z wielu krajów świata. Zajęcia odbywają się głównie w języku angielskim, co dodatkowo daje dzieciom szansę na rozwijanie kompetencji językowych w sytuacjach szczególnie ukierunkowanych na komunikację.

Z tegorocznego wyjazdu skorzystało trzynaścioro uczniów naszej szkoły, którzy, pod opieką pań Katarzyny Chimiak i Grażyny Kafki, spędzili w Długopolu pięć pełnych wrażeń i niezapomnianych doświadczeń dni. W czasie pobytu dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy min. z Kenii, Włoch, Indonezji, Gruzji, Łotwy, Hiszpanii, Estonii, Turcji, Rumunii i Peru. W ramach zajęć odbywały się liczne prezentacje multimedialne, interaktywne warsztaty, gry symulacyjne , praktyczne ćwiczenia w grupach, konwersacje, a ponadto: zabawy integracyjne w sali i w plenerze, spacery po okolicy, wycieczka krajoznawcza do Polanicy Zdroju, nauka tańców narodowych oraz codzienne dyskoteki.

Dzieci zawierały nowe przyjaźnie nie tylko z wolontariuszami, ale również z uczestnikami obozu reprezentującymi szkoły z różnych części Polski. Organizatorzy zadbali o przyjazną, wręcz „domową” atmosferę, dobre jedzenie oraz bazę lokalową, a przede wszystkim o to, by czas spędzony przez dzieci w czasie pobytu na obozie był maksymalnie wykorzystany dla rozwoju ich społecznych i językowych kompetencji. Z tego też powodu nasze dzieci wróciły do domów nieco zmęczone dużą ilością nowych wiadomości, emocji i wrażeń, jednak bogatsze o nowe doświadczenia, umiejętności i wspomnienia, które z pewnością pozostaną niezapomniane.

Katarzyna Chimiak


Zabawy integracyjne z wolontariuszami.jpeg

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców