Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: piątek, 10-07-2020, Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Tu wszędzie jest Polska...

Stworzona na tę okazję prezentacja w sposób zwięzły i rzeczowy objaśniała najważniejsze fakty historyczne dotyczące naszej osiemnastowiecznej historii. Zademonstrowanie portretów postaci historycznych i reprodukcji malarstwa Jana Matejki oraz przystępny język tej prezentacji sprawił, że uczniowie chętnie wsłuchali się w wykładane treści i, miejmy nadzieję, lepiej będą rozumieli, co tak naprawdę świętujemy 3 maja.

Lekcję historii ożywiła recytacja wiersza Jerzego Ficowskiego „O ptakach i ojczyźnie” w wykonaniu Mateusza Hadasza, Julii Gawlik, Justyny Slaby i Zuzanny Wieczorek oraz ciekawe wykonania piosenek w aranżacjach hip-hopowych. Olivier Nowicki, Daniel Kumorek, Dominik Otte i Marcel Zadrożny wyrecytowali wiersz Tadeusza Kubiaka „Tu wszędzie jest Polska” w aranżacji warszawskiego rapera Emace, a Marcin Otte wyśpiewał utwór „Mam biało-czerwone serce” autorstwa rapera Przemysława Majewskiego. Byliśmy pod wrażeniem ich zdolności do wyczuwania rytmu i połączenia go z wypowiadanymi w odpowiednim tempie słowami. Marcin zaimponował wszystkim ilością opanowanego pamięciowo tekstu, ponieważ wykonywany przez niego utwór był bardzo długi. Piękne teksty tych piosenek i pełne zaangażowania wykonania zbudowały podniosły nastrój.

Udało się połączyć tradycję z nowoczesnością. Nie zabrakło bowiem wysłuchanej na baczność pieśni „Witaj majowa jutrzenko” oraz utworu „Jak długo w sercach naszych”, który zaśpiewała Zuzanna Wieczorek z udziałem wszystkich uczniów (wyświetliliśmy wersję karaoke). Duże zaangażowanie czwartoklasistów oraz urozmaicenie akademii prezentacją, animacjami i obrazami sprawiło, że uczniowie wysłuchali naszej inscenizacji z zainteresowaniem.  

Dziękujemy bardzo panu Ernestowi Malikowi za pomoc w opracowaniu utworów, a pani Teresie Thomas za wykonanie dekoracji. 

Joanna Chrzanowsk

ODPprezentacja.odp

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców