Ikona WCAG
Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: środa, 13-12-2017, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Szkolny Konkurs Recytatorski

„Najważniejsze w życiu bywają przecież tylko marzenia,
Bo jeśli marzyć nie umiesz wcale,
Nie będziesz dążył do ich spełnienia”

K. Węgrzyn

Zadaniem uczestników było wspólne wybranie z rodzicami wiersza o marzeniach i ich spełnianiu poprzez oszczędzanie (dwa wiersze zostały napisane samodzielnie przez dzieci, z pomocą rodziców - gratulujemy pomysłowości i talentu pisarskiego), nauczenie się wiersza na pamięć i zaprezentowanie swojej interpretacji przed widownią koleżanek i kolegów z klas I-III oraz przed jury, w składzie: p. Maria Wieczorek, p. Kornelia Bursy i p. Teresa Thomas.

Celem konkursu było pobudzanie aktywności twórczej, możliwość zaprezentowania swojego talentu recytatorskiego, wzbogacanie dziecięcej wyobraźni, a także dostarczenie uczestnikom i widzom doznań estetycznych i emocjonalnych podczas obcowania z poezją.

Do konkursu zgłosiło się 21 dzieci, wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom pod względem pamięciowego opanowania tekstu, indywidualnej, swobodnej i często humorystycznej interpretacji oraz wspaniałej dykcji - pragniemy w tym miejscu podziękować pani Annie Grzesik, naszemu szkolnemu logopedzie, za zaangażowanie i fachowe ćwiczenia prawidłowej wymowy z każdym z uczestników konkursu.

Pani Róża, prowadząc imprezę, zadbała również o promowanie idei oszczędzania poprzez rozmowy z widzami, zagadki i demonstracje przedmiotów związanych z bankowością. Na wyróżnienie zasługuje także młoda konferansjerka - Laura Basta z klasy II, która pięknie zapowiadała uczestników, jednocześnie trzymając kciuki za wszystkich razem i z osobna.

Nagrody książkowe dla laureatów ufundowała Publiczna Biblioteka w Starych Budkowicach, natomiast wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

A OTO NASI ZWYCIĘZCY:

Kategoria klasy pierwszej:

I miejsce - Emilia Habdas

II miejsce - Luiza Rohrbach

III miejsce - Oliwier Rohrbach

Wyróżnienie: Emilia Segiet i Julia Jeger

Kategoria klasy drugiej:        

I miejsce - Bartosz Paszko

II miejsce I- Amelia Drung

III miejsce - Franciszek Figurski

Kategoria klasy trzeciej:        

I miejsce - Szymon Drung

II miejsce - Filip Drung

III miejsce - Natalia Stiller

Wyróżnienie: Zuzanna Golec

Laureatom i wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

 T. Thomas i R. Rimpler

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg laureatki.jpeg szkola1.jpeg szkola2.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Sołectwo Zagwiździe

logo_animowane.gif