Ikona WCAG
Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: niedziela, 27-05-2018, Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Kolędnicy Misyjni

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Budkowicach od roku 2014 uczestniczy w programie edukacyjnym Dać im nadzieję. Misyjny program edukacyjny to przyjęcie do swojego życia biednego dziecka z kraju misyjnego i zapewnienie mu możliwości edukacji. Zaadoptowana przez naszą szkołę dziewczynka z Burkina Faso z Afryki ma na imię Therese. Urodziła się w 2005 roku w Soubiera, mieszka na terenie misji franciszkańskiej w Korsimoro, gdzie od lat pracują franciszkanie z Prowincji Świętej Jadwigi z Góry Św. Anny.

W czasie przerwy świątecznej, uczniowie naszej szkoły, gimnazjaliści, Marianki oraz dzieci z Bukowej i Nowej Bogacicy wzięli udział w akcji Kolędnicy Misyjni. Specjalnie dla nich przygotowany został montaż słowno - muzyczny dotyczący tematyki misyjnej.

 

Dnia 28.12.2015 roku po błogosławieństwie i uroczystym rozesłaniu 30 Kolędników przez ks. proboszcza Waldemara Klose w kościele w Starych Budkowice i kościele filialnym w Bukowie nasi kolędnicy zwiastowali nowinę o narodzeniu Pana Jezusa, kwestując na cele misyjne. Część z uzbieranej ofiary wynoszącej 3.734,80zł oraz 7euro została przeznaczona na wyżej opisany misyjny projekt edukacyjny Dać im nadzieję. Pozostałe ofiary złożone do skarbonek zasiliły Fundusz Pomocy Misjonarzom Diecezji Opolskiej.

W kolędowaniu wzięli udział następujący uczniowie naszej szkoły:

z klasy II - Jasmin Cebula

z klasy III - Krzysztof Dyringer, Zuzanna Golec

z klasy IV - Julia Gawlik

z klasy V - Patrycja Bieganowska, Oliwer Jeger, Oliwia Kiwus, Kacper Kałmuk, Anna Stiller,Marcel Sygulla, Livia Margielewska, Tomasz Poliwoda, Dominika Gesla

z klasy VI - Agnieszka Dydzik, Damian Kasztelan, Weronika Kuklok, Oliwer Ozimek, Julia Larisz, Nicola Łach

Wsparciem byli gimnazjaliści: Michał Hasik, Thomas Weretczuk, Nensy Weretczuk,Dawid Grega oraz Marianki: Wanessa Suszczyk, Magdalena Malik i uczniowie chodzący do szkoły w Bogacicy: Dawid i Aurelia Pastuszka oraz Aleksandra i Patryycja Hermansa.

Wszystkim składam serdeczne podziękowania za udział w akcji, zaangażowanie i składane dary z serca na tak szczytny cel.

koordynator

Maria Kryś

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg laureatki.jpeg szkola1.jpeg szkola2.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Sołectwo Zagwiździe

logo_animowane.gif