Ikona WCAG
Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: czwartek, 21-06-2018, Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Gminne eliminacje konkursów przedmiotowych już za nami...

Konkursy przedmiotowe przeprowadzają Wojewódzkie Komisje Konkursowe powołane przez Opolskiego Kuratora Oświaty, które opracowują również regulamin tych konkursów. Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych na poszczególnych stopniach konkursu obejmuje i poszerza treści podstawy programowej danego przedmiotu. Zadania na etap gminny i wojewódzki także są przygotowywane przez Wojewódzką Komisję Konkursową i przesyłane do organu prowadzącego szkołę. Aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego, należy na etapie gminnym uzyskać 85 % punktów możliwych do zdobycia.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach wzięli udział w konkursach z następujących przedmiotów: matematyka, język polski, przyroda i język niemiecki. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się dwie szóstoklasistki: Agnieszka Dydzik z języka polskiego i Julia Larisz z języka niemieckiego. Jest to naprawdę duży sukces i obu dziewczynkom należą się ogromne gratulacje.

Na słowa uznania zasłużyli też wszyscy uczestnicy etapu gminnego, ponieważ zadania konkursowe są bardzo wymagające. Agnieszka Dydzik zajęła 1. w eliminacjach konkursu przyrodniczego i jako jedyna uczennica z gminy reprezentowała nas w eliminacjach konkursu matematycznego. Nie można pominąć także faktu, że uczennica klasy VI Wiktoria Janas zajęła w eliminacjach gminnych z języka polskiego 2. miejsce i naprawdę niewiele jej zabrakło, by towarzyszyć Agnieszce w finale. Uczeń klasy V Oliwer Jeger uplasował się na 3. miejscu konkursu przyrodniczego, a uczennica klasy IV Nicole Kasztelan zajęła 3. miejsce w konkursie języka niemieckiego.

Joanna Chrzanowska

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg laureatki.jpeg szkola1.jpeg szkola2.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Sołectwo Zagwiździe

logo_animowane.gif