Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: piątek, 28-02-2020, Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Wielkie emocje w półfinale wojewódzkim w halowej piłce nożnej

Turniej, tak jak poprzednie, rozegrany został systemem „każdy z każdym”.

PSP Biała Nyska : PSP Komorzno 2:0

PSP Stare Budkowice : PSP Dalachów 1:1 (bramka: Olivia Kiwus)

PSP Biała Nyska : PSP Dalachów 1:1

PSP Stare Budkowice : PSP Komorzno 3:2 (bramki: 1 x W. Kuklok, 2 x A. Dydzik)

PSP Komorzno : PSP Dalachów 3:2

PSP Biała Nyska : PSP Stare Budkowice 2:0

TABELA KOŃCOWA:

  1. PSP Biała Nyska 3 7 5:1

  2. PSP Stare Budkowice 3 4 4:5

  3. PSP Komorzno 3 3 5:7

  4. PSP Dalachów 3 2 4:5

PSP Stare Budkowice wystąpiło w składzie: Patrycja Bieganowska, Natalia Gęśla, Agnieszka Dydzik, Oliwia Kiwus, Weronika Kuklok, Karolina Wieczorek, Paulina Segiet, Livia Margielewska, Dominika Gęśla, Patrycja Ratajczak.

W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta przegrywały po karnym, jednak w drugiej połowie udało się strzelić bramkę po dobrym wykonaniu rzutu autowego. Pod koniec mieliśmy jeszcze trzy szanse na objęcie prowadzania, ale mecz zakończył się remisem 1:1.

W meczu z Komorznem szybko objęliśmy prowadzenie 2:0, które utrzymało się do końca pierwszej połowy. Po przerwie rywal zdobył bramkę kontaktową, ale za moment Stare Budkowice znów prowadziło dwoma bramkami, 3:1. Ten wynik sprawiał, że przez moment byliśmy „jedną nogą” w finale wojewódzkim. Dziewczyny z Komorzna zdobyły pod koniec spotkania drugą bramkę, a w ostatniej akcji meczu mogły doprowadzić do remisu. Na szczęście Patrycja Bieganowska obroniła rzut karny. Budkowice pokonują Komorzno 3:2.

Przed ostatnim meczem było wiadomo, że o szanse na awans do finału wojewódzkiego, mają już tylko drużyny, które się w nim spotkają, czyli dziewczyny ze Starych Budkowic i Białej Nyskiej. Nam potrzebne było zwycięstwo. Długo było 0:0, a mecz był niezwykle zacięty. 4 min przed końcem nie wykorzystaliśmy sytuacji sam na sam. W ostatnich dwóch minutach, kiedy podjęliśmy maksymalne ryzyko, rywal zdobył dwie bramki i to Biała Nyska mogła cieszyć się z awansu do Finału Wojewódzkiego.

Całej drużynie należą się duże brawa. Drugie miejsce w półfinale wojewódzkim, odpowiada piątemu miejscu w całym województwie. Jest to spory sukces dziewczyn z PSP Stare Budkowice. Gratulujemy im bardzo dobrego wyniku.

Tomasz Długosz

 

 

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców