Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: czwartek, 09-04-2020, Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima

Smerfowe ślubowanie pierwszoklasistów

W czasie inscenizacji dzieci zaprezentowały się wspaniale, z wielkim zaangażowaniem wcielając się w role sympatycznych, niebieskich „ludzików”. Niektórzy próbowali się wykręcić od nauki, np. Ważniak, Śpioch, czy Maruda. Na szczęście Smerfetka przypomniała im o konieczności uczęszczania na lekcje.  A Laluś dodał, że : „Nie wystarczy wszak uroda, wdzięk i powab co się zowie. Nie wystarczy modny ciuszek, trzeba też mieć olej w głowie”. Dzięki tej zachęcie Smerfy zaczęły inaczej patrzeć na swoją przyszłość w szkole. Papa Smerf stwierdził na koniec, że są to dzielne zuchy i na pewno każdy z nich podoła nauce. W tym momencie dzieci śpiewając piosenkę ''To jest Smerfów świat'' opuściły salę, aby przebrać się w stroje galowe.
W przerwie zaprezentowali się w tańcu i śpiewie przedstawiciele koła artystycznego. W drugiej części przedstawienia dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki już jako uczniowie. Tym samym udowodniły, że są gotowe do uroczystego ślubowania. Nieoczekiwanie pojawił się jednak Gargamel ze swoim wiernym kotem i pierwszoklasiści zostali poddani próbie. Wszyscy przeszli ją bez problemu, więc wreszcie mogło się odbyć uroczyste ślubowanie. Po nim dyrektor szkoły Norbert Kafka dokonał symbolicznego przyjęcia uczniów klasy pierwszej do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie dyplomów i czapek.
Tegoroczni pierwszoklasiści swój pierwszy egzamin zdali w obecności rodziców, zaproszonych gości: Wójta Gminy Murów – Pana Andrzeja Puławskiego, Dyrektora Przedszkola Publicznego w Starych Budkowicach – Pani Wiesławy Nieckarz , nauczyciela przedszkola Pani Lidii Białas oraz dyrektora szkoły Pana Norberta Kafki , nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej.
Po uroczystości ślubowania na wszystkich pierwszoklasistów i gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Przed najmłodszymi uczniami wiele trudu w osiągnięciu wiedzy. Życzymy im więc wytrwałości w nauce, wiele radości i sukcesów w szkole oraz wspaniałych kolegów i koleżanek.

Anna Grzesik

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców