Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: środa, 27-05-2020, Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Pszczoły i kwiaty u Pana Krawczyka

Za wybitne zasługi dla rozwoju w tym zakresie otrzymał medal imieniem księdza dra Jana Dzierżona. Jest to najwyższe odznaczenie w tej dziedzinie. Pan Krawczyk bierze aktywny udział w różnych spotkaniach i targach, reprezentując swoje produkty oraz naszą gminę. W roku 2014 gościł między innymi na targach Grüne Woche w Berlinie, a także na targach EXPO w Centrum Kongresowym w Opolu oraz na jarmarkach w Bierkowicach. Jego miód z wędrownej pasieki cieszy się bardzo dobrą opinią i jest dosłownie rozchwytywany. Ponadto dzieli się swoją wiedzą publikując swoje artykuły w lokalnej prasie.

Podczas naszego spotkania uczniowie uczestniczyli w lekcji na żywo „ Pszczoły i kwiaty”. Poznali między innymi życie pszczół, ich pracę, skomplikowaną strukturę pszczelej rodziny. Mogli na własne oczy zobaczyć budowę ula. Poznali strój pszczelarza i mogli się w niego ubrać oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Dowiedzieli się również o różnych gatunkach miodów i ich właściwościach. Zobaczyli pracownię pszczelarską, jej wyposażenie i niezbędne sprzęty. Mogli zadawać pytania, które ich nurtowały np. „Jak długo życie pszczoła?” Okazuje się, że robotnica żyje bardzo krótko, bo zaledwie około 30 dni i umiera z wyczerpania.

Na zakończenie spotkania uczniowie zostali poczęstowani kilkoma rodzajami miodów oraz otrzymali słoiczek miodu do domu. Za przekazanie nam wiedzy i gościnność składamy panu Krawczykowi serdeczne podziękowania. Przed wyjazdem w drogę powrotną uczniowie mieli jeszcze czas dla siebie, na zabawy na boisku oraz mały piknik pod bukowską wiatą.

 

Zenona Czwojdzińska, Kornelia Bursy

 

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców