Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: środa, 27-05-2020, Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Nocowanie w szkole!

Nasze zaproszenie na szkolną noc przyjęli pracownicy Uniwersytetu Opolskiego Pani Katarzyna Książek, Pan Ireneusz Książek, Pan Andrzej Czaiński i Pani Marlena Garczewska oraz ich nieoceniony pomocnik Olek Książek. Goście przygotowali dla nas wiele atrakcji i sprawili, że ta noc w szkole na pewno będzie niezapomniana.

Po krótkim wprowadzeniu, na którym Pani doktor Katarzyna Książek opowiedziała nam, czym jest Wirtualna Akademia Astronomii, mogliśmy podziwiać nocne niebo przez teleskopy. Myślę, że nieczęsto ma się okazję oglądać kratery na Księżycu, stojąc na szkolnym podwórku.

Poza tym Pan Ireneusz Książek – doktor nauk fizycznych – przygotował dla nas specjalne stanowisko, przy którym mogliśmy pobawić się światłem, obserwując zjawisko jego rozszczepienia. Ponadto uczestnicy zajęć mieli możliwość wykrywania niewidzialnych zakresów promieniowania elektromagnetycznego (ultrafioletu i podczerwieni).

W świetlicy Pani Marlena Garczewska zaintrygowała wszystkich uczniów, przydzielając im niezwykłe zadanie polegające na manipulowaniu lusterkami tak, by „przekazać” obraz do wyznaczonego punktu.

Jesteśmy naprawdę bardzo wdzięczni Naszym Gościom za poświęcenie nam swojego czasu i ogromne zaangażowanie w prowadzone zajęcia.

To była niezwykła noc z astronomią i fizyką oraz wszystkimi innymi związanymi z spaniem w szkole atrakcjami – ogniskiem w świetle gwiazd, nocnym rozmowami i żartami, ale przede wszystkim domową atmosferą, która zbliża i ułatwia znalezienie wspólnego języka. A jak wyglądaliśmy rano, można zobaczyć na zdjęciu czwartej klasy przy śniadaniu.

Joanna Chrzanowska

 

 

   

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców