Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: środa, 27-05-2020, Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Kolejna wizyta w Zaczarowanym Świecie

Nasi uczniowie odwiedzili siedem pracowni, w których używanymi podczas zajęć sprzętami były np. kamera termowizyjna, światłomierz, termogenerator, samochodziki napędzane bateriami słonecznymi, aparaty cyfrowe, tradycyjne instrumenty muzyczne oraz zaawansowane technologicznie instrumenty elektroniczne i tablety z oprogramowaniem muzycznym.

Na zajęciach z mechaniki uczniowie obserwowali ciśnienie, dowiedzieli się, jak silne jest powietrze i co to jest wielokrążek. W pracowni o nazwie Energium dzieci uczyły się o formach energii i ich przemianach. Poznały odnawialne źródła energii. W pracowni Lucemium zdobyły podstawowy zasób wiedzy na temat światła wykorzystywanego w fotografii. Samodzielnie układały kompozycje i wykonywały zdjęcia przy użyciu różnych metod fotograficznych. W pracowni Opticum dzieci wzięły udział w szeregu eksperymentów z światłem. Zapoznały się z podstawowymi właściwościami światła (rozszczepienie światła białego, rozchodzenie się światła, odbicie i załamanie światła).

Wszystkie spotkania odbywała się w przemiłej atmosferze, Animatorzy stworzyli warunki do niczym nieskrępowanej aktywności dzieci, umiejętnie ukierunkowując ją na prezentowane przez siebie treści, pokazy i eksperymenty. Było naprawdę ciekawie, fascynująco i magicznie – w końcu Zaczarowany Świat.

Joanna Chrzanowska

 

   

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców