Ikona WCAG
Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: niedziela, 24-06-2018, Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Problem z głowy

W dniach 20 - 26 maja uczniowie klas I - III brali udział w zajęciach profilaktycznych przygotowanych przez panią Katarzynę Kuliczkowską i panią Teresę Thomas.

Podczas zajęć dzieciom przybliżona została tematyka wszawicy, w oparciu o historyjkę Bubble Boya i Pana Wszę. Uczniowie swobodnie wypowiadali się o sposobach zarażenia i jak skuteczne przeciwdziałać rozprzestrzenianiu i zapobieganiu wszawicy. Następnie w oparciu o metodę „kłębek” uczniowie sami tworzyli opowiadanie. Na zakończenie zajęć dzieci układały puzzle z pociętych obrazków przedstawiających bohaterów opowiadania, kleiły i kolorowały.

Wszawica jest problemem dosyć wstydliwym, ale trudno go całkowicie wyeliminować z życia szkolnego, gdyż zarażenie się wszawicą jest stosunkowo łatwe. Wstyd przed rozmową o tej chorobie, niestety, uniemożliwia odpowiednie zapobieganie chorobie. W związku z profilaktyką wychowawcy klas I – VI przekazali rodzicom poradniki, co zachęci do przeglądania głów dzieciom i stosowania profilaktyki w domu.


 

Koordynator

 

  mgr Katarzyna Kuliczkowska

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg laureatki.jpeg szkola1.jpeg szkola2.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Sołectwo Zagwiździe

logo_animowane.gif