Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: niedziela, 04-12-2022, Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Problem z głowy

W dniach 20 - 26 maja uczniowie klas I - III brali udział w zajęciach profilaktycznych przygotowanych przez panią Katarzynę Kuliczkowską i panią Teresę Thomas.

Podczas zajęć dzieciom przybliżona została tematyka wszawicy, w oparciu o historyjkę Bubble Boya i Pana Wszę. Uczniowie swobodnie wypowiadali się o sposobach zarażenia i jak skuteczne przeciwdziałać rozprzestrzenianiu i zapobieganiu wszawicy. Następnie w oparciu o metodę „kłębek” uczniowie sami tworzyli opowiadanie. Na zakończenie zajęć dzieci układały puzzle z pociętych obrazków przedstawiających bohaterów opowiadania, kleiły i kolorowały.

Wszawica jest problemem dosyć wstydliwym, ale trudno go całkowicie wyeliminować z życia szkolnego, gdyż zarażenie się wszawicą jest stosunkowo łatwe. Wstyd przed rozmową o tej chorobie, niestety, uniemożliwia odpowiednie zapobieganie chorobie. W związku z profilaktyką wychowawcy klas I – VI przekazali rodzicom poradniki, co zachęci do przeglądania głów dzieciom i stosowania profilaktyki w domu.


 

Koordynator

 

  mgr Katarzyna Kuliczkowska

 

 

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców