Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: czwartek, 09-04-2020, Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima

Poznajemy naszą małą ojczyznę

Najpierw udaliśmy się do Laskowic Oleskich, a celem naszego wyjazdu był mały drewniany kościółek z 1686 roku. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawych historii, które opowiadał nam pan Daniel Pach. Kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca kryje w sobie dotąd nieodkrytą tajemnicę. Pod nawą znajduje się bowiem krypta, a w niej dobrze zachowane szczątki kobiety, które udało nam się obejrzeć. We wnętrzu kościoła uwagę zwraca również barokowy ołtarz z połowy XVII wieku. Następnie udaliśmy się do Tuł do państwa Agnieszki i Bernarda Widerów, którzy opowiedzieli nam o historii zbudowanego w 1852 roku młyna wodnego, o jego funkcjonowaniu oraz pracy młynarza. Młyn wodny zbudowany na rzece Budkowiczance nie jest już dzisiaj młynem gospodarczym lecz zabytkowym, ale wciąż działa i mieli zboże na mąkę. U państwa Widerów mieliśmy również okazję obejrzeć bardzo duże stado krów i cieląt.

Jazda rowerem pozwalała nam na podziwianie pięknej wiosennej przyrody i planowanie kolejnej wyprawy po najbliższej okolicy.

 

Kornelia Bursy, Zenona Czwojdzińska 

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców