Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: piątek, 29-05-2020, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Projekt "Lekki Tornister" w naszej szkole

Rozpoczęliśmy współpracę - z ramienia Fundacji Rosa szefem projektu „Lekki Tornister” była Pani Wioleta Pietryszyn. Na początek otrzymaliśmy materiały dydaktyczne dla uczniów i rodziców. Później czekaliśmy na wyznaczony termin przyjazdu przedstawicieli fundacji - 23 kwietnia. W tym dniu w czasie prelekcji uczniowie klas I-III oraz ich rodzice mogli dowiedzieć się, ile powinien ważyć tornister w stosunku do wagi dziecka? Poznali m.in. zasady wyboru odpowiedniego plecaka i sposoby jego pakowania, tak by kręgosłup dziecka nie był przeciążony. W ramach zaangażowania ze strony naszej placówki – Pan dyrektor Norbert Kafka przeprowadził ćwiczenia gimnastyczne na proste plecy. Następnie odbyły się cztery turnieje i quizy edukacyjne dla dzieci, w czasie których musiały się one wykazać wiedzą na temat profilaktyki wad postawy. Konkurencje były interesujące, a nagrody bardzo się dzieciom podobały! Później ważeniu zostały poddane dzieci oraz ich tornistry - z zawartością i puste. Sprawdzono, które rzeczy były potrzebne, a które zbędne w danym dniu. Każdy uczeń otrzymał swoją indywidualną kartę pomiaru. Na zakończenie uczniowie serdecznie podziękowali Paniom z Fundacji Rosa za przybycie i przeprowadzenie tego ważnego wydarzenia.

Nagrodą dla placówek wykazujących największą inicjatywę i kreatywność w realizacji programów promocji zdrowia i profilaktyki schorzeń kręgosłupa będą nowoczesne szafki z przeznaczeniem dla uczniów klas I-III. Przyznanie nagród – w maju. Trzymamy kciuki, aby nasza szkoła znalazła się w gronie zwycięzców!

Anna Grzesik

ODPLEKKI TORNISTER (1).odp
 

 

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców