Ikona WCAG
Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: niedziela, 27-05-2018, Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Uczniowie klasy IV reprezentowali szkołę na Olimpiadzie Wiedzy Przyrodniczej

Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na pytania przygotowane przez organizatora, które nie obejmowały zagadnień z podstawy programowej, a więc nie omawiali ich podczas lekcji. Przygotowywali się na dodatkowych zajęciach pod okiem nauczycielki przyrody oraz pracowali nad zagadnieniami w domu. Musieli na przykład rozpoznać gatunki roślin i zwierząt chronionych takich jak: centuria pospolita, szyszkowiec łuskowaty czy pachnica dębowa. Tym razem organizatorzy przyznali miejsca od I do V a pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia za udział. Nasi uczniowie znaleźli się wśród wyróżnionych. Ich wiedza przyrodnicza jest jednak bez zasługuje na podziw. Poza tym udział w konkursie to cenna lekcja przyrody, zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności, wzrost świadomości ekologicznej, nowa wiedza, a wielu przypadkach nowa motywacja do dalszej nauki.

Temat tegorocznej edycji to Chronione gatunki zwierząt, roślin i grzybów parków krajobrazowych Opolszczyzny. Celem konkursu jest zwiększanie wiedzy uczniów na temat opolskich parków krajobrazowych, poszerzanie wiedzy z zakresu przyrody ożywionej, poznanie wybranych gatunków chronionych występujących na terenie opolskich parków krajobrazowych, ich ekologii, sposobów odżywiania, przystosowań, itp. Do konkursu przystąpili uczniowie z 15 szkół.

Ogromny sukces odnieśli uczniowie ze szkoły w Wąsicach, zajmując I, II i IV miejsca. Serdecznie gratulujemy. Podczas gdy komisja konkursowa sprawdzała prace uczniowie wraz z nauczycielami mogli zwiedzić park w Pokoju. Pracownik SPK przekazał cenne informacje o niezwykłym miejscu, jego historii. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi najstarszą w Polsce sosnę wejmutkę Po powrocie ogłoszono wyniki konkursu i wszystkim uczniom wręczono nagrody i dyplomy. Nasi uczniowie otrzymali piłki i plecaki. Gospodarze konkursu byli bardzo gościnni. Oprócz wyjazdu do Pokoju zapewnili wszystkim poczęstunek i bardzo miłą atmosferę.

Więcej na temat konkursu na stronie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

Zenona Czwojdzińska

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg laureatki.jpeg szkola1.jpeg szkola2.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Sołectwo Zagwiździe

logo_animowane.gif