Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: niedziela, 12-07-2020, Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Uczniowie klasy IV reprezentowali szkołę na Olimpiadzie Wiedzy Przyrodniczej

Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na pytania przygotowane przez organizatora, które nie obejmowały zagadnień z podstawy programowej, a więc nie omawiali ich podczas lekcji. Przygotowywali się na dodatkowych zajęciach pod okiem nauczycielki przyrody oraz pracowali nad zagadnieniami w domu. Musieli na przykład rozpoznać gatunki roślin i zwierząt chronionych takich jak: centuria pospolita, szyszkowiec łuskowaty czy pachnica dębowa. Tym razem organizatorzy przyznali miejsca od I do V a pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia za udział. Nasi uczniowie znaleźli się wśród wyróżnionych. Ich wiedza przyrodnicza jest jednak bez zasługuje na podziw. Poza tym udział w konkursie to cenna lekcja przyrody, zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności, wzrost świadomości ekologicznej, nowa wiedza, a wielu przypadkach nowa motywacja do dalszej nauki.

Temat tegorocznej edycji to Chronione gatunki zwierząt, roślin i grzybów parków krajobrazowych Opolszczyzny. Celem konkursu jest zwiększanie wiedzy uczniów na temat opolskich parków krajobrazowych, poszerzanie wiedzy z zakresu przyrody ożywionej, poznanie wybranych gatunków chronionych występujących na terenie opolskich parków krajobrazowych, ich ekologii, sposobów odżywiania, przystosowań, itp. Do konkursu przystąpili uczniowie z 15 szkół.

Ogromny sukces odnieśli uczniowie ze szkoły w Wąsicach, zajmując I, II i IV miejsca. Serdecznie gratulujemy. Podczas gdy komisja konkursowa sprawdzała prace uczniowie wraz z nauczycielami mogli zwiedzić park w Pokoju. Pracownik SPK przekazał cenne informacje o niezwykłym miejscu, jego historii. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi najstarszą w Polsce sosnę wejmutkę Po powrocie ogłoszono wyniki konkursu i wszystkim uczniom wręczono nagrody i dyplomy. Nasi uczniowie otrzymali piłki i plecaki. Gospodarze konkursu byli bardzo gościnni. Oprócz wyjazdu do Pokoju zapewnili wszystkim poczęstunek i bardzo miłą atmosferę.

Więcej na temat konkursu na stronie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

Zenona Czwojdzińska

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców