Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: piątek, 20-10-2017, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Siatkarski marzec

Rozgrywki w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt w ramach SZS poprzedzone były eliminacjami gminnymi, które odbywały się tego roku w Murowie. Dziewczyny z PSP w Starych Budkowicach uległy drużynie gospodarzy, chłopcy odnosząc zwycięstwo uzyskali prawo reprezentowania gminy w finale powiatowym. Dobre wyniki chłopców w ubiegłorocznych rozgrywkach w piłce siatkowej zaostrzył już wcześniej ich apatyty na wynik. Finał powiatowy odbywał się w Tarnowie Opolskim. Rozgrywki przeprowadzone były systemem grupowym. „Budkowiccy” siatkarze musieli zmierzyć się z drużyną Łubnian oraz Chrząstowic. Po bardzo emocjonującej i wyrównanej walce z chłopcami z Łubnian, nasi siatkarze przegrali w setach 2:1, jak się później okazało, ze zwycięzcą całego turnieju. Kolejny mecz rozegrali z Chrząstowicami i tu nie pozostawili drużynie przeciwnika żadnych złudzeń wygrywając 2:0. Awansowaliśmy do dalszego etapu rozgrywek, które miały wyłonić jednego reprezentanta powiatu opolskiego do udziału w półfinałach wojewódzkich. Kolejnym naszym przeciwnikiem byli chłopcy z Graczy, z którymi rozegraliśmy również bardzo wyrównany mecz, przegrywając podobnie jak z Łubnianami 2:1. Został nam jeszcze mecz o najniższy stopień podium z Tarnowem Opolskim, gospodarzem rozgrywek. Nasi chłopcy wygrali zdecydowanie zajmując ostatecznie w finałach powiatowych III miejsce.
W rozgrywkach eliminacyjnych do finałów wojewódzkich LZS dziewczęta grały w Komprachcicach przegrywając w fazie grupowej z gospodarzami w setach 0:2, oraz z drużyną Graczy 1:2. Po tych dwóch meczach grupowych pozostała nam tylko walka o V miejsce z drużyną z Osowca, którą wygraliśmy 2:0 zdobywając ostatecznie V miejsce w Półfinałach wojewódzkich szkół wiejskich.
Chłopcy swoje rozgrywki w niepełnym składzie rozegrali w Tarnowie Opolskim mając w fazie grupowej drużynę z Graczy i Murowa. Zacięty i wyrównany mecz z Graczami przegraliśmy 1:2, derby z Murowem rozstrzygnięte zostały na naszą korzyść 2:1. Awansowaliśmy do dalszej fazy rozgrywek, w których musieliśmy się zmierzyć najpierw w walce o finał z drużyną z Zimnic Wlk., z którą po wyrównanym meczu przegraliśmy w setach 0:2. Pozostał nam jeszcze mecz o III miejsce z chłopcami z Jełowej. Emocjonujący i wyrównany mecz przegraliśmy 1:2 zajmując ostatecznie IV miejsce.
Za czas i serce włożone w przygotowania do rozgrywek podziękowania składa opiekun drużyn – Norbert Kafka.