Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: piątek, 29-05-2020, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Dzień Lekkiego Tornistra

Klasa I

Uczniowie kolorowali ilustracje przedstawiające różne przedmioty, które noszą w swoich tornistrach. Następnie trzeba było je pogrupować i odpowiednio przykleić – do tornistra, te które należy nosić, na sylwetę domu te, które są zbędne. Rozmowa była ukierunkowana tak, aby dzieci wyciągnęły wniosek, że lekki tornister, to zdrowy kręgosłup.

Klasa II

Pogadanka uświadomiła dzieciom, jak wiele jest zbędnych rzeczy w ich tornistrach. Przyczynia się to do wad postawy. Aby temu zapobiegać, należy nosić w tornistrze tylko potrzebne w danym dniu podręczniki. Uczniowie wykonali prace plastyczne pod tytułem „Mam lekki tornister”, a następnie udekorowali nimi swoją salę .

Klasa III

Dzieci dokonały przeglądu zawartości swoich tornistrów, a następnie posegregowały je na te, które były potrzebne oraz na zbędne. Okazało się, że siedmiu obecnych w tym dniu uczniów, miało w tornistrach ponad 6 kg zbędnych rzeczy. Podręczników niepotrzebnych w danym dniu, podręczników, które były potrzebne w poprzednim semestrze, niedokończonych rysunków, zabawek, nieoddanych książek z biblioteki… Słowem rzeczy, które powinny zostać w domu lub miały być odłożone na półkę w szkole. Kolejnym działaniem była praca grupowa, metodami aktywizującymi. Uczniowie wykonywali plakaty, układali wierszyki. Po ich prezentacji wyciągnęli wnioski z odbytych zajęć. Stworzyli listę rzeczy zbędnych. Dawali sobie rady, jak się pakować, aby mieć lekki plecak.

Świetlica

W projekt „Lekki plecak” włączyła się także świetlica szkolna. Uczniowie mieli pogadankę. Później podzielili się na grupy: jedni układali rymowanki, a inni malowali obrazki o swoich tornistrach.

Anna Grzesik

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców