Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: środa, 27-05-2020, Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Jak staliśmy się ludźmi? - zajęcia edukacyjne w Krasiejowie

Dzieci zostały wyposażone w specjalny sprzęt i dołączyły do grona podróżników – temponautów. Odbyły lot w Kosmos, przeniesły się w czasie o miliony lat. Następnie zadokowały do stacji orbitalnej - Wehikuł Czasu. Obejrzały też wiele ekspozycji np. Grobowiec czy Człowiek z lodowca- najstarszą na świecie mumię ludzką. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich wystawa Świadectwa ewolucji, w ramach której można było m.in. spotkać się oko w oko z małpami, małpiątkami i przodkami człowieka, czy poznać narzędzia człowieka – od kamienia po smartfon. W przerwach dzieci skorzystały z licznych zabaw, gier i animacji zainstalowanych w holu głównym. Wszystkie stosowane nowoczesne rozwiązania multimedialne, łączące świat rzeczywisty z wirtualnym, zapewniały uczniom wrażenie odbycia podróży w czasie. Wszystkim podobało się też bardzo w oceanarium. Szczególne ciekawa i pełna emocji była podróż batyskafem. Wędrówce po muzeum towarzyszył wirtualny przewodnik, wyjaśniający tajemnice losów ludzkości, ale również najprawdziwsi przewodnicy - pracownicy parku, którzy przekazywali wiele cennych informacji.

Było też coś dla ciała - wszyscy zjedli smaczne, zdrowe śniadanie, obiad, a na drogę powrotną zostali obdarowani czymś słodkim i drobnymi upominkami. Na koniec zostali poddani krótkiej ankiecie ewaluacyjnej, z której wynika, że pobyt był udany, dostarczył nowych wiadomości i przeżyć i uczniowie chętnie wróciliby jeszcze raz na podobne zajęcia.

Zenona Czwojdzińska

 

   

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców