Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: wtorek, 14-07-2020, Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

W krainie bajtów

„W krainie Bajtów” to satyryczna opowieść o dziecku, które odchodząc od klawiatury od razu zasiadało przed ekranem telewizora. Główną bohaterką spektaklu była dziewczyna Komputerka, która praktycznie nie odrywała się od komputera. Aż pewnego dnia komputer przestał działać, a w jej pokoju zjawił się tajemniczy jegomość, który przedstawił się jako Wielki Mistrz. Zabrał bohaterkę do wirtualnego świata. Tam dziewczyna czuła się przestraszona i przerażona; odkryła, ile niebezpieczeństw czyha na młodych ludzi w internetowym świecie. Czując się coraz bardziej osamotniona i przestraszona uznała, że czas wracać do domu, do realnego świata. Jednak, aby się tam przenieść musiała na nowo nauczyć się jak korzystać z komputera i sieci Internet. 
Uczniowie razem z główną postacią nauczyli się zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz sposobów unikania pułapek, które wirtualny świat zastawia na zbyt ufne dzieci.
Po obejrzeniu tego przedstawienia, wielu z nas powinno zastanowić się, co jest ważniejsze: przejście kolejnego poziomu w grze, czy też spotkanie z przyjacielem lub przeczytanie dobrej książki.
Wybór jak zawsze należy do was!
Spektakl został zorganizowany i sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Murowie.

mgr Katarzyna Kuliczkowska

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców