Ikona WCAG
Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: wtorek, 24-04-2018, Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Nasza szkoła pomaga razem z Owsiakiem

Ochotnicy z uśmiechem zachęcali przechodniów do wsparcia WOŚP. Ci z kolei, zadowoleni, że mogą pomóc, z ochotą wrzucali do puszek nie tylko monety, ale także banknoty.  

W szkole odbyła się druga część akcji - licytacja gadżetów zorganizowana przez samorząd uczniowski pod kierunkiem mgr Hanny Koczur. Przedmioty licytacji zostały nadesłane przez organizatorów WOŚP – były to m.in. kalendarze, koszulki z logo WOŚP, herbata, płyta, które cieszyły się wśród uczestników bardzo dużym zainteresowaniem.

Od momentu, gdy PSP w Starych Budkowicach przyłączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, szkoła przystąpiła także do programu „Ratujemy i uczymy ratować” i otrzymała pomoce do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci. Dzięki fantomom, podręcznikom uczniowie mogą od najmłodszych lat uczyć się, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz w jaki sposób udzielić pomocy do momentu przyjazdu karetki pogotowania. Jest to bardzo istotne, gdyż dzięki temu wrasta świadomość dzieci dotycząca nie tylko możliwości ratowania życia drugiej osobie, ale także szacunku dla ludzkiego życia i zdrowia.

Wolontariusze wraz ze swoją podopieczną dziękują wszystkim osobom, które przyłączyły się do 23-go Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szef sztabu Ewa Knaś

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg laureatki.jpeg szkola1.jpeg szkola2.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Sołectwo Zagwiździe

logo_animowane.gif