Ikona WCAG
Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: wtorek, 24-04-2018, Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka

W tym roku pani pedagog, Katarzyna Kuliczkowska, we współpracy z panią Teresą Thomas przygotowała zajęcia na temat: „Ważne prawa wszystkich dzieci”, w czasie, których uczniowie zapoznali się z Konwencją Praw Dziecka. Dzieci omawiały prawa człowieka, oglądały filmiki oraz przygotowywały prace plastyczne. Organizatorki zajęć zwróciły po raz kolejny szczególną uwagę na to, że korzystając z praw, nie można ograniczać praw innych - kolegów, koleżanek i dorosłych.

W Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka zapisano najważniejsze prawa przysługujące wszystkim ludziom - niezależnie od płci, rasy, wyznania i korzeni kulturowych. To prawo do życia, wolności, bezpieczeństwa osobistego i nauki; prawo wolności myśli, sumienia i wyznania; prawo wolności opinii i jej wyrażania; prawo ubiegania się o azyl i korzystania z niego w razie prześladowania; zakaz zastraszania, torturowania i stosowania niewolnictwa; prawo do życia w godziwych warunkach materialnych.

Katarzyna Kuliczkowska

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg laureatki.jpeg szkola1.jpeg szkola2.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Sołectwo Zagwiździe

logo_animowane.gif